Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГФС роз'яснила нюанси подачі декларації по рентній платі

10 лютого 2015, 13:35
886
0
Автор:
Реклама

У листі № 2703/7/99-99-15-04-02-17 ГФС розповіла, як справляється рентна плата в 2015 році. Платники, об'єкти оподаткування, бази оподаткування і ставки плати в 2015 році залишилися незмінними, окрім ставок плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами і нефтепродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу і аміаку територією України, користування надрами для здобичі вуглеводневої сировини.

В той же час, ставки плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобутком корисних копалин, встановлені в абсолютних значеннях за календарний рік, а ставки плати за користування радіочастотним ресурсом України за календарний місяць. Розмір ставок плати за здобич вуглеводнів залишився на рівні ставок, встановлених Законом № 1621, - VII як тимчасові.

Платник впродовж 40 календарних днівщо настають за останнім календарним днем звітного кварталу, представляє у відповідний контролюючий орган податкову декларацію по встановленій формі, яка містить додатки по рентній платі:

- за користування надрами для видобутку корисних копалин :

по місцезнаходженню ділянки надр, з якої здобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр в межах території України;

по місцю обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої здобуті корисні копалини, в межах континентального шельфу і виняткової (морський) економічної зони України;

- за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобутком корисних копалин, - по місцезнаходженню ділянки надр;

- за користування радіочастотним ресурсом України - по місцю податкової реєстрації;

- за спеціальне використання води - по місцю податкової реєстрації;

- за спеціальне використання лісових ресурсів - по місцезнаходженню лісової ділянки;

- за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводам і нефтепродуктопроводам, транзитне транспортування трубопроводами газу і аміаку по території України - по місцю його податкової реєстрації.

У разі відсутності у платника відповідного виду об'єкту оподаткування тип додатка, в якому обчислюється податкове зобов'язання для такого об'єкту оподаткування, в податковій декларації не додається.

Сума податкових зобов'язаньвизначена в податковій декларації за податковий період, сплачується платником до бюджету впродовж 10 календарних днів після закінчення граничного терміну представлення такої податкової декларації з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

Відмітимо також, що п. 126.1 ст. 126 НК доповнений нормою про відповідальності платника за несплату погодженої суми авансових внесків по рентній платі впродовж певних термінів у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини