Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Затверджена стратегія розвитку судової влади до 2020 року

21 січня 2015, 12:18
1230
2
Автор:
Реклама

Стратегія розвитку судової влади України на 2015 - 2020 роки була затверджена Радою суддів України від 11.12.2014 № 71. Оскільки якісні зміни в судовій системі можливі шляхом визначенням в Конституції і інших законах, Стратегія є лише одним з кроків у напрямі комплексного реформування судової системи зокрема і сектори юстиції в цілому.

Стратегія розділена на 4 напрями:

1. Незалежність і прозорість судової системи;

2. Підвищення професійного рівня;

3. Підзвітність;

4. Електронне правосуддя.

Зокрема, планується призначати на конкретні суддівські посади за допомогою конкурсу з нової системи управління ефективністю кадрів, яка забезпечить оцінювання суддів за однаковими прозорими критеріями, зокрема, на основі об'єктивних кількісних і якісних показників.

Передбачено посилення ролі Ради суддів України в процесі визначення об'єму витрат в Держбюджеті на фінансування судової системи і у виконанні бюджету.

У сфері комунікацій і PR до кінця 2015 року заплановано створення Комітету з комунікацій в Раді суддів України. Крім того, в судах почнуть проводити прес-конференціїготувати прес-релізи за результатами розгляду гучних справ.

У професійному плані планується посилити роль Національної школи суддів. Згідно з прогнозованими результатами Національна школа суддів і суддівський корпус самостійно розробляють програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді без участі інших дійових осіб і донорів системи юстиції; у викладанні використовується підхід на основі рішення справ і інтерактивні методики з метою розвитку практичних навичок кандидатів на посаду судді; у число постійних викладачів включені досвідчені юристи, включаючи суддів Верховного і інших вищих судів, європейські і інші партнери задіяні в якості тренерів. Також заплановано періодичне стажування, навчання і учбові візити в ЕСПЧ і судових органів ЄС.

По напряму підзвітностізокрема, заплановано врегулювати питання дисциплінарною ответствености суддів - встановлення переліку підстав для притягнення до відповідальності і збільшення кількості стягнень. Відмітимо, що такі нововведення заплановані в судовій реформі.

Також запланована установка платіжних терміналів для оплати судового збору через електронні системи і впровадження механізмів для сплати судового збору через інтернет. За прогнозами зміни торкнуться як мінімум 540 судів до кінця 2015 року і усіх судів - до кінця 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини