У парламенті зареєстрований законопроект № 1768 о замкнете на участь іноземних осіб - резидентів країни-окупанта в телерадіоорганізаціях.
У Законі "Про телебачення і радіомовлення" пропонується встановити заборону на участь іноземних физ- і юрособ в статутному капіталі телерадіоорганізацій, якщо такі особи є резидентами держави, визнаної відповідно до законодавства України державою-окупантом, або визнаного відповідно до норм міжнародного права державою-агресором.
Також забороняється участь в статутному капіталі телерадіоорганізацій юрособ України, засновниками (учасниками) або власниками істотної участі яких являються іноземні юр- і фізособи - резиденти такої держави. Передбачена заборона поширюється і на юрособ України, кінцевими выгодоприобретателями яких являються іноземні фізичні особи - резиденти держави-окупанта або держави-агресора.
Також законопреоктом вводиться заборона на створення телерадіоорганізацій юрособами, заснованими іноземними юр- і фізособами, особами без громадянства, а також нерезидентами, зареєстрованими в одній з офшорних зонперелік яких визначений Кабміном.
Національному радому з телебачення і радіомовлення надається право звертатися до суду про анулювання ліцензії телерадіоорганізації у разі порушення ним встановлених заборон.
Як вказано в пояснювальній записці, законопроект спрямований на захист інформаційного простору України в умовах гібридної війни з Російською Федерацією. Відповідно до ч. 4 ст. 394 Господарського кодексу законом може бути обмежена або заборонена діяльність іноземних інвесторів і підприємств з іноземними інвестиціями в окремих галузях економіки або в межах окремих територій України виходячи з інтересів національної безпеки.