Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Правові новини у сфері оподаткування

23 грудня 2014, 17:35
2584
0
Реклама

* ГФС нагадує, за яких умов фізособи-підприємці можуть бути платниками єдиного податку другої групи

До платників єдиного податку другої групи відносяться і ФОП, які здійснюють господарську діяльність за поданням послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що впродовж календарного року відповідають сукупності наступних критеріїв : - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, що полягають з ними в трудових стосунках, одночасно не перевищує 10 чоловік; - об'єм доходу не перевищує 1000000 гривен (пп. 2 п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу).

В той же час, дія справжнього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди і оцінки нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009: 2005), а також здійснюють діяльність по виробництву, постачанню, продажу (реалізації) ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовних каменів, коштовних каменів органогенної освіти і напівкоштовних каменів. Такі ФОП відносяться виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

* Якщо орендар самостійно не укладає договору на споживання комунальних послуга здійснює відшкодування орендодавцеві в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди обов'язково має бути визначений порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг і їх оплати (компенсації). Про це повідомили в ГУ ГФСУ в м. Києві. Крім того, у орендаря як субспоживача електроенергії мають бути два договори: - з основним споживачем, тобто орендодавцем (відносно використання його електромереж); - з постачальником електроенергії.

Якщо орендодавцем виступає не бюджетна установа, то засоби, що отримуються від орендаря у вигляді відшкодування витрат на енергоносії, які є складеними витрат на зміст наданого в оренду нерухомого майна, включаються у базу обкладення ПДВ орендодавця і обкладаються цим податком в загальновстановленому порядку.

* Особа, що є підприємцем і що одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як ФОПзаявили в ГФС. Тобто, єдиний внесок фізична особа платить тільки з прибутків, отриманих від здійснення підприємницької діяльності. При цьому така особа не має обов'язку по обліку і сплаті єдиного внеску з сум доходу, отриманого від його незалежної професійної діяльності.

Якщо обличчя знаходиться на обліку платників єдиного внеску в органах ДФС як підприємець, але підприємницьку діяльність не здійснює і прибутків від цієї діяльності не отримує, така особа повинна встати на облік в якості платника єдиного внеску - фізична особа, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається незалежною професійною діяльністю і сплачує єдиний внесок з прибутків, отриманих від незалежної професійної діяльності.

* ГФС в
листі від 03.12.2014 р. відмітила необхідність своєчасної подачі податкової звітності

Відповідно до п. 110.1 ст. 110 Податкового кодексу платники податків, податкові агенти і їх посадовці несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених законами з питань оподаткування і іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи.

Відповідальність за непредставлення або несвоєчасне надання податкової звітності передбачено п. 120.1 ст. 120 НКУ, зокрема, ненадання або несвоєчасне надання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - спричиняють за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривен, за кожне таке ненадання або несвоєчасне надання.

* За порушення правил сплати (перерахування) податків передбачена відповідальність

ГФС роз'яснила: відповідно до п. 126.1 ст. 126 НКУ у випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов'язання і авансових внесків по податку на прибуток підприємств впродовж термінів, певних НКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в наступних розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
По витіканню встановлених НКУ термінів погашення погоджено грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 НКУ).

* З метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств ГФС листом від 03.12.2014 р. № 13127/7/99-99-19-02-01-17 повідомляє наступне. Порядок нарахування податку на прибуток за наявності відособлених підрозділів у складі платника податку - юридичної особи визначений п. 152.4 ст. 152 НКУ. Зміна порядку сплати податку впродовж звітного року не дозволяється. Рішення про сплату консолідованого податку поширюється також на відособлені підрозділи, створені таким платником податку впродовж будь-якого часу після такого повідомлення.

При цьому 27 вересня 2014 року набув чинності Закон СЭЗ "Крим", яким передбачені особливості виробництва економічної діяльності на тимчасово окупованій території України (АР Крим і г. Севастополя) і інші аспекти правових стосунків між фізичними і юридичними особами, які знаходяться на такій території або за її межами. Платники податку на прибуток з місцезнаходженням на території вільної економічної зони "Крим", що мають відособлені підрозділи на іншій території України, не можуть платити податок на прибуток підприємств на консолідованій основі. Такі відособлені підрозділи з місцезнаходженням на іншій території України сплату податку на прибуток здійснюють самостійно як окремі платники цього податку на такій іншій території України.

* Ведення книг обліку підприємцями залежно від вибраної системи оподаткування

ГФС листом № 5857/6/99-99-17-02-02-15 нагадала, що фізичні особи - підприємці залежно від вибраної системи оподаткування зобов'язані вести книгу обліку прибутків і книгу обліку прибутків і витрат. Фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані вести книгу обліку прибутків і витрат і мати підтверджувальні документи про походження товару. Платники єдиного податку першої і другої груп і платників єдиного податку третьої групи, що не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку прибутків. Платники єдиного податку третьої і п'ятої груп, які є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку прибутків і витрат.

* ГФС листом від 03.12.2014 № 13311/7/99-99-19-03-02-17 нагадала, що підпунктом 3 п. 12.3 ст. 12 Закону про СЭЗ "Крим" встановлено: з 1 червня 2014 вважається анулюваною податкова реєстрація осіб, які за станом на 31 травня 2014 мали місце знаходження (місце проживання) і що перебувають на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя. Як наслідок підприємства, зареєстровані на території СЭЗ "Крим" і не перереєстровані на іншу територію України, з 1 червня 2014 втратили статус платників податку на додану вартість, не мають права на складання податкових накладних і не подають податкову звітність.

Крім того, оскільки відповідно до п. 2 ст. 9 ТЧУ територія вільної митної зони, створеної у рамках СЭЗ "Крим", вважається, такий, що знаходиться за межами митної території України, операції платників податку по постачанню послуг, місцем постачання яких відповідно до пунктів 186.2 - 186.4 ст. 186 розділу V ТЧУ являється територія СЭЗ "Крим", не є об'єктом оподаткування податку на додану вартість. При здійсненні платниками податків вказаних операцій з поставки товарів/майна, місцем постачання яких відповідно до пункту 186.1 і пунктами 186.2 - 186.4 статей 186 розділу V Податкового кодексу України визначена територія СЭЗ "Крим", податок на додану вартість не стягується (тобто платників податків по таких операціями не визначають ні податкових зобов'язань, ні податкового кредиту).

Тепер до операцій по вивезенню товарів на територію СЭЗ "Крим" з території України застосовується нульова ставка ПДВ, що стосується ввезення товару з території СЭЗ "Крим" на територію України, то такі операції є об'єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах. Причому до 1 січня 2015 року операції по ввезенню з території СЭЗ "Крим" на іншу територію України товарів, визначених п. 6.4 ст. 6 Закону № 1636, звільняються від оподаткування на додану вартість.

* Минрегионстрой потурбувався про переселенців із зони АТО

Як роз'яснив Минрегионстрой, оскільки переселенці із зони АТО тимчасово залишили свої будинки, фактично не споживатимуть послуги і показання відповідних приладів обліку в їх квартирах дорівнюватимуть "0", то вони матимуть право не оплачувати вартість житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором.

Любов Игнатоваадвокат
Оксана Тропецстарший юрист
Катерина Щукінаюрист
ЮФ "Дмитриева і Партнери"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини