Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пленум ВССУ прийняв постанову про застосування судами міжнародних договорів України

22 грудня 2014, 14:29
1663
0
Автор:
Реклама

На Пленумі Вищого спеціалізованого суду по розгляду цивільних і карних справ 19 грудня 2014 року було прийнято постанову "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя". Зокрема, роз'яснені питання набуття чинності міжнародних договорів, в яких випадках вони стають частиною національного законодавства і який порядок їх укладення, виконання і припинення. Роз'яснено, що таке ратифікація міжнародних договорів, а що таке обмовка до договору окремих держав і як це впливає на юридичну дію, тобто дія положень договору. Звернена увага суддів і на те, що по сенсу ст. 9 Конституційнорм ГПК неправильне застосування загальновизнаних принципів і норм міжнародного права і міжнародних договорів може бути основою для відміни або зміни судових рішень.

Значна увага в постанові приділена Віденській конвенції про право міжнародних договоріва особливо питанням тлумачення міжнародного договору. Надзвичайно важливим для суддів є роз'яснення відносно імунітету держави. У постанові наведені приклади так званою в міжнародному праві реторсії (правомірні обмежувальні заходи, що робляться державою у відповідь на аналогічні заходи іншої держави)за яких умов можливе пред'явлення позову до іноземної держави, накладення арешту на майнощо належить іноземній державі і тому подібне.

Також в постанові відбиті правові питання, які вирішує, зокрема, Європейський комітет з правової співпраці Ради Європи, Європейський комітет з проблем злочинності Ради Європи, наприклад, у зв'язку із застосуванням Конвенції про передачу засуджених осіб, Європейській конвенції про міжнародну дійсність карних вироків, Європейській конвенції про боротьбу з тероризмом. Також роз'яснена практика застосування Європейській конвенції про видачу правопорушників.

За інформацією прес-служби ВССУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини