Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Госветфитослужбе розповіли, навіщо потрібна ідентифікація тварин

15 грудня 2014, 12:06
917
0
Реклама

Першочерговим завданням держполітики в аграрній сфері є впровадження дієвої системи ідентифікації тварин. Це послужить запорукою забезпечення населення якісними продуктами, стабільній епізоотичній ситуації, а також виходу вітчизняних виробників на світові ринки, заявив замголови Госветфитослужбы Віталій Башинский.

Кінцева мета ідентифікації - захистити споживача м'ясомолочної продукції від неякісних товарів. У планах держави розміщувати усю інформацію, що має відношення до якості продукту, на етикетці. Це стане можливим, оскільки контролюючі органи зможуть відстежити шлях проходження тваринної продукції, усі етапи її виробництва і, відповідно, здійснювати постійний контроль за безпекою.

"У всьому світі діє правило: неідентифікована тварина - під забороною на переміщення з одного в інше господарство, продаж і забій на м'ясо і реалізація продуктів таких тварин неможливий. Тому українські виробники, приєднавшись до Єдиного реєстру тварин, зможуть забезпечити довіру до себе на зовнішніх ринках і, відповідно, підвищити свою конкурентоспроможність", - відмітив В. Башинский.

Чиновник відмічає, що чинне законодавство передбачає бюджетне фінансування реєстрації худоби фізичних осіб, тим самим забороняючи останнім самостійно оплачувати цю процедуру, що може стати причиною зриву реєстраційної кампанії в 2015 році. Поэтмоу потрібне або внести зміни в законодавство, або ж закласти до Держбюджету наступного року засоби на такі цілі.

За інформацією Госветфитослужбы

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини