Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВКДКА розкритикувала законопроект про адвокатуру

11 грудня 2014, 14:11
1529
7
Автор:
Реклама

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила звернутися до Президента, Верховної Ради, Кабміну і Мінюсту відносно проекту про внесення змін до Закон про адвокатуру. Відповідне рішення було прийняте на засіданні ВКДКА. Комісія вважає, що положення законопроекту, завершення розробки якого було анонсовано Мінюстом, не узгоджуються з міжнародними стандартами адвокатської професії в частині організації і взаємодії адвокатського самоврядування.

У ВКДКА відмічають, що текст законопроекту не оприлюднився, адвокатське співтовариство не мало можливості ні обговорити законодавчі ініціативи, ні просто ознайомитися з ними. При цьому законопроект передбачає наділ органу - Ради адвокатів України повноваженнями, які не властиві органам адвокатського самоврядування (наприклад, можливість відміни рішень конференцій адвокатів регіонів)що є втручанням в сферу діяльності інших, відособлених і, відповідно до європейських стандартів, абсолютно незалежних від адвокатського самоврядування органів, до компетенції яких відносяться питання допуску до професії і рішення дисциплінарної відповідальності адвокатів, - кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

Крім того, порушуючи діючі норми, проект встановлює поєднання заняття посад голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії регіону і члена ВКДКА, з одночасним припиненням повноважень голови комісії, обраного адвокатами регіону у зв'язку з припиненням призначення (за чинним законом - окремим обранням) членом ВКДКА.

ВКДКА вважає, що подібні зміни, у разі їх прийняття законодавчим органом, негативно вплинуть на забезпечення дотримання принципу незалежності в роботі органів адвокатського самоврядування.

За інформацією прес-служби ВКДКА

Негативно оцінює законопроект і голова АЮУ Денис Бугай.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини