Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банкіри просять відкласти дію нового режиму операцій з рахунків кримчан

28 листопада 2014, 10:32
675
0
Реклама

Незалежна асоціація банків України просить встановити перехідний період до 1 лютого 2015 рокувпродовж якого залишити незмінним і не поширювати дію нового режиму операцій з рахунків суб'єктів Криму на ті рахунки, які були відкриті до набуття чинності Закону про СЭЗ "Крим".

Експерти відмічають, що набуття чинності постанови НБУ № 699 вже привело до численних конфліктам банків з окремими категоріями клієнтів через вимушені блокування таким клієнтам доступу до власних засобів на відкритих у банках рахунках. Також у банків виникають значні технічні проблеми по приведенню діяльності у відповідність з новими нормами.

Детальніше про постанову: Нацбанк встановив правила розрахунків з Кримом

Пропонується розробити окремий порядок роботи банків з суб'єктами Криму і відповідні зміни в нормативно-правових актів Нацбанку з метою належного врегулювання і роз'яснення низки проблемних запитань.

Наприклад, зміна статусу резидентности вимагає закриття суб'єктами Криму старих рахунків і, при необхідності, відкриття нових. Такі дії передбачають обов'язкове надання клієнтом відповідних заяв у банк. Крім того, припинення надання банком певних послуг, передбачених діючим договором, на підставі якого відкритий рахунок, може стати неможливим внаслідок зміни статусу резидентности клієнта. Це може привести до вимушеного порушення банком умов договору.

Постанова № 699 не встановлює періоду, впродовж якого можна було б внести зміни в діючі договори або розірвати їх, не визначає термінів закриття рахунків і механізму повернення засобів власникам рахунків і так далі

За інформацією НАБУ

Читайте також:
Правозахисники просять Нацбанк не дискримінувати кримчан

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини