Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як отримати статус депортованого за національною ознакою?

13 листопада 2014, 10:00
622
1
Реклама

На засіданні уряду затверджений Порядок надання і поневіряння статусу особи, депортованої за національною ознакою.

Особа, що претендує на отримання такого статусу, подає заява за місцем проживання або місцю перебування в уповноважений орган, який визначається головою місцевої держадміністрації. Разом із заявою видаються копія паспорта, дві фотокартки і документи, що підтверджують приналежність до осіб, депортованих за національною ознакою.

Факт депортації обличчя підтверджується відповідною довідкою або іншими документами, виданими компетентними органами України, інших держав - колишніх республік СРСР.

Після розгляду уповноваженим органом представлені документи спрямовуються в Минсоцполитики для ухвалення рішення про надання статусу або відмову в його наданні. Рішення приймається Минсоцполитики впродовж 3-х місяців і у разі підтвердження повертається місцевій держадміністрації разом з бланком посвідчення. У разі ухвалення рішення про відмову в наданні статусу Минсоцполитики одночасно повідомляє про це в місцеву держадміністрацію і особі.

Також визначено, що у разі відсутності належних документів факт депортації особи встановлюється у судовому порядку.

Посвідчення особі, депортованій за національною ознакою, видаватиметься місцевою держадміністрацією.

Особа, що отримала статус депортованого за національною ознакою, отримує державну допомогу і гарантії при переїзді з місць депортації в Україну, поселенні, облаштуванні, а також в пенсійному і соціальному забезпеченні.

Порядок розроблений у виконання Закону "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою".

Джерело:
Урядовий портал

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини