Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВХСУ доповнив лист про застосування Закону про банкрутство

7 листопада 2014, 12:12
822
0
Автор:
Реклама

Вищий господарський суд вніс зміни в інформаційний лист № 01-06/606/2013 "Про Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом". У листі від 4 листопада 2014 року № 01-06/1686/14 роз'яснено, що оскільки автоматичний відбір кандидатури розпорядника майна у справах про банкрутство здійснюється виходячи з коефіцієнта складності справи, який визначається з урахуванням форми власності і організаційно-правової форми боржника, до заяви про порушення справи про банкрутство додається витягання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців відносно боржника. Проте, непредставлення такого витягання не спричиняє за собою повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду; у такому разі господарський суд витребує його від заявника в порядку підготовки справи до розгляду (ст. 65 ХПК).

Крім того, ст. 22-1 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" судам загальної юрисдикції на безвідплатній основі наданий безперешкодний доступ до відомостей Реєстру, який забезпечується шляхом безкоштовного підключення суду до нього. Механізм надання таких відомостей встановлений Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців.

У новій редакції викладена норма пункту 33 листи. ВХСУ роз'яснив, що суд перевіряє порядок визначення ліквідатором організатора аукціону у разі виникнення при проведенні ліквідаційної процедури суперечки відносно визначення організатора аукціону. У такому разі організатор аукціону притягується судом до участі в провадженні у справі про банкрутство. З моменту визнання організатора аукціону учасником провадження у справі про банкрутство, він має право на оскарження виключно тих судових рішень, які торкаються організації і проведення аукціону з його участю.

Також з листа виключена норма про можливість суду зобов'язати організатора аукціону розмістити оголошення про проведення аукціону в офіційних друкарських органах, якщо оголошення по техпричинам не опубліковане на сайтах ВХСУ і органу з питань банкрутства.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини