Головне управління державної фіскальної служби в м. Києві у своєму роз'ясненні від 3 жовтня нагадало, що видача дипломів про освіту є невід'ємною складовою частиною послуги з освітньої діяльності.
Відповідно до статті 197 Податкового кодексу від оподаткування ПДВ звільняються операції по усіх видах освітньої діяльностіякі надаються вищими учбовими закладами I - IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття другої вищої і післядипломної освіти.
Оплата студентами вартості документів про освіту є частиною оплати вартості послуг і не включається учбовим закладом у базу обкладення ПДВоскільки відповідні операції звільняються від обкладення вказаним податком. Якщо платник податків придбаває товари/послуги і необоротні активи, призначені для їх використання в операціях, звільнених від оподаткування, то суми податку, сплачені у зв'язку з таким придбанням, не відносяться до податкового кредиту вказаного платника.