Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

IT- дайджест: атака хакерів, реєстр люстрированных осіб і конкурс на 3G

21 жовтня 2014, 14:49
1186
0
Реклама

Верховна Рада зобов'язала компанії розкривати інформацію про реальних власників

14 жовтня 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно визначення кінцевих выгодоприобретателей юридичних осіб і громадських діячів" (законопроект № 5114).

Тепер в Єдиний державний реєстр підприємств і організацій буде внесена інформація про кінцеву юридичну особу бенефіціара і структуру власності засновників приватних підприємств, включаючи ЗМІ.

Згідно із законом, не надання даних про власників бенефіціарів українських компаній каратиметься штрафом або громадськими роботами на строк до 240 годин.

У Міністерстві юстиції затвердили положення про Єдиний держреєстр люстрированных осіб

Наказом № 1704/5 від 16 жовтня 2014 року Міністерство юстиції України затвердило положення про Єдиний державний реєстр осіб, відносно яких застосовані положення Закону України "Про очищення влади (люстрації) ".

Єдиний державний реєстр - це електронна база цих осіб, до яких застосована заборона на заняття державних посад і осіб, які звільнені за результатами люстрації. Функції утримувача реєстру покладено на департамент кадрової роботи і державної служби.

У реєстр вносяться наступні відомості про люстрированном особу: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, місце народження, паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце проживання, місце роботи, посада на час застосування положення закону про люстрацію, зведення про проведення люстрационной перевірки, час, впродовж якого на людину поширюється заборона обіймати державні посади.

Варто звернути увагу на те, що вищеперелічені відомості не відносяться до конфіденційної інформації про особу і будуть відкритими для безкоштовного цілодобового доступу.

Депутати не ухвалили Закон про заборону російських серіалів

На позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 20 жовтня 2014 року, депутати не змогли ухвалити закон про заборону російських серіалів. Депутати не проголосували за включення до порядку денного жодного з трьох законопроектів, які пов'язані з трансляцією російського контенту.

Нагадаємо, що на розгляд Ради було представлено три законопроекти:

- законопроект № 5036 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" відносно захисту інтересів держави", який передбачає тимчасову (до 31 березня 2015 року) заборону мовцям поширювати аудіовізуальні твори, серед головних героїв яких працівники правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації, СРСР або Російської імперії (окрім аудіовізуальних творів радянського виробництва, які були зроблені до серпня 1991 року);

- законопроект № 4443а "Про внесення змін до деяких законів України відносно захисту інформаційного телерадиопространства України", який припускає заборонити будь-яке поширення фільмів і серіалів, які популяризували російські правоохоронні органи, збройні сили і війська, цінності кримінальної субкультури. Законопроектом також передбачається встановити штраф за кожен випадок такого поширення в розмірі від 10 до 50 мінімальних заробітних плат;

- законопроект № 4143 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (відносно визначення поняття національного аудіовізуального продукту і долі його в телерадіопрограмах), у свою чергу припускає встановити квоти на програми виробництва країн, що підписали Європейську конвенцію про трансграничне телебачення, в розмірі менше 80%, і квоти на національний аудіовізуальний продукт, тобто вироблені в Україні програми українською мовою - не менше 50%.

Відмітимо, що доля російського телепродукту на українському ТБ перевищує 40%, що фактично дорівнює об'ємам українського телепродукту і майже в 2,5 разу перевищує об'єми контенту інших країн. Українські канали в середньому транслюють близько 7,5 годин російських фільмів і серіалів в добу.

У Україні нарешті затвердили умови проведення конкурсу на отримання 3G-лицензий

Відповідно до Законом України "Про радіочастотний ресурс України" і Постановою Кабінету Міністрів від 5 вересня 2014 року № 514 "Деякі питання проведення конверсії радіочастотного ресурсу в смугах радіочастот загального користування", Нацкомиссия з питань регулювання зв'язку і інформатизації на своєму черговому засіданні, що відбулося 14 вересня 2014 року, схвалила порядок проведення конкурсів і тендерів на отримання 3G-лицензий.

У конкурсі не зможуть взяти участь тільки ті компанії, які потрапляють під дію закону "Про санкції". У Кабміні наполягали на недопуску до участі в конкурсі компаній з російським капіталом (МТС і "Київстар"), але у результаті норму про неучасть в тендері компаній з російським капіталом вилучили. На аукціон буде виставлено три ліцензії за стартовою ціною в 2,4 млрд гривен кожна.

Російські хакери атакували країни НАТО, ЄС і Україну через помилку в Microsoft Windows

Експерти американської компанії iSIGHT Partners, що спеціалізується на кібербезпеці стверджують, що починаючи з 2009 року, російські хакери використовували помилки операційної системи Windows, щоб отримати доступ до комп'ютерів НАТО, ЄС і України.

Цілями стеження для російських хакерів були: українські і західноєвропейські урядові організації, енергетичні компанії (зокрема в Польщі), європейські телекомунікаційні компанії, академічні організації в США. Поки невідомо, яку саме інформацію хакерам вдалося отримати, але точно зрозуміло, що вони полювали за даними відносно війни в Україні і даними стратегічних компаній енергетичного і телеком-направления. Крім того, хакери намагалися проникнути на сервери з дипломатичним листуванням.

Інформація АТ "Юскутум"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини