Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

IT- дайджест: ліцензія на 3G, захист хмарних сховищ і операції з криптовалютой

7 жовтня 2014, 13:49
1213
1
Реклама

У Львові відбулася масштабна IT Конференція "Lviv IT Arena"

З 2 по 4 жовтня 2014 на стадіоні "Арена Львів" проходила одна з найбільших ИТ конференцій в Україні - "Lviv IT Arena". Конференцію відвідали учасники з усієї України, Європи і світу. Учасники мали можливість послухати близько 100 спікерів міжнародного рівня, які виступили в 11 секціях. Концепція конференції полягала в тому, що вона охоплювала повний цикл розробки програмного забезпечення, а також усі етапи розвитку ИТ компанії - від стартапа до системного бізнесу. Секції конференції формувалися таким чином, що вона була цікавою для усіх фахівців сфери ИТ: керівників компаній, проектних менеджерів, тестувальників, HR фахівців, а також для тих, хто тільки планує створити власну компанію.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку і інформатизації розгляне проект документу, про проведення тендеру на ліцензії 3G

7 жовтня 2014 року на засіданні Комісії планується до розгляду допрацьована постанова Кабінету Міністрів України, регулюючі питання проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування.

Як заявив Голова Комісії Олександр Животовский, Кабінет Міністрів України вже третій раз повертає в Комісію проект документу, який є ключовим для вирішення питання про видачу ліцензій на РЧР для впровадження технології 3G. Він, також, неодноразово акцентував на тому, що впровадження технологій 3G/4G є украй необхідним кроком для українського ринку телекомунікацій. У свою чергу замголови Адміністрації Президента Дмитро Шимкив звинувачує Кабмін в затягуванні рішення по проведенню конкурсу на впровадження системи зв'язку 3G, оскільки, для того, щоб почати тендер, потрібна постанова уряду.

У ФБР невдоволені відмовою Apple і Google розкривати дані

Нещодавно компанії Apple і Google анонсували істотні зміни в політиці конфіденційності, відповідно до яких доступ до призначених для користувача даних, що зберігаються на мобільних пристроях під управлінням ОС iOS 8 і Android L, не зможуть отримати ні самі компанії, ні держоргани.

Політика компаній по зміцненню захисту пристроїв і хмарних сховищ подобається користувачам, але офіційні структури починають виражати побоювання. Так, ФБР вважає, що люди мають право на конфіденційність, але уряд повинен мати доступ до їх мобільних пристроїв у разі непередбачених обставин. Федеральна служба побоюється, що посилення кодування даних на нових пристроях може перешкодити розкриттю карних злочинів.

У РФ за операції з криптовалютами пропонують штрафувати на 50 тис. рублів

Міністерство фінансів РФ запропонувало ввести адміністративну відповідальність за використання криптовалют. В першу чергу до відповідальності планується притягати за операції з Bitcoin, а саме: їх емісію, створення і поширення ПО для такої емісії. Штраф варіюватиметься в межах від 5 000 до 50 000 крб. для фізичних осіб, і від 0,5 до 1 млн крб. для юридичних осіб.

Планується, що нормативно-правовий акт набуде чинності в 2015 році. Ініціатори поправки відмічають, що непідконтрольність національним органам влади залучає до "криптовалютам" тіньовий сектор економіки.

На сьогодні в Україні поняття Bitcoin не регулюється українським законодавством. За законодавством України Bitcoin не можна віднести ні до віртуальних грошей, ні до поняття платіжної системи.

У теж час, згідно з даними, які були озвучені на Bitcoin Conference Kiev, близько 236 тисяч українців використовують електронну валюту при розрахунках. І, виходячи з досліджень, позитивна динаміка росту сприятиме зміцненню Bitcoin в Україні.

Роскомнадзор направив Google, Facebook і Twitter повідомлення про необхідність реєстрації в Росії в якості організаторів поширення інформації.

1 серпня 2014 року набули чинності підписані президентом РФ поправки в закони "Про інформацію, інформаційних технологіях і про захист інформації", "Про зв'язок" і до Кодексу про адміністративні правопорушення (КоАП). Цими змінами введені вимоги обов'язкової реєстрації для сайтів і систем, що забезпечують прийом, передачу, доставку і (чи) обробку електронних повідомлень користувачів інтернету. У зв'язку з чим, Роскомнадзор і направив американським інтернет-сервісам Facebook, Gmail і Twitter повідомлення про необхідність зареєструватися в Росії в якості організаторів поширення інформації.

Згідно з цими "вишуканими" новелами, інтернет ресурс, зареєстрований в Роскомнадзоре в якості організатора поширення інформації, повинен впродовж шести місяців зберігати на території Російської Федерації інформацію про факти прийому, передачі, доставки і (чи) обробки голосової інформації, письмового тексту, зображень, звуків або інших електронних повідомлень користувачів інтернету.

За порушення цієї вимоги організатор поширення інформації карається штрафом до 500 тисяч рублів.

У Білій Церкві хакер зламав мережу міської банківської установи і вкрав 48 мільйонів гривен

48-річний житель Білої Церкви протягом тижня "віртуально" перераховував грошові кошти, які знаходилися в обороті одного з банків міста, на карткові рахунки, що належали йому і його покійній дружині. Незаконні операції були здійснені з використанням одного з сайтів електронної доставки і оплати рахунків в інтернеті. Внаслідок таких перерахувань хакер оволодів грошовими коштами на суму більше 48 мільйонів гривен.

Зловмисникові інкримінують діяння, передбачені ст. 190 Карного кодексу України, а саме шахрайство, здійснене у особливо великих розмірах. Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Інформація АТ "Юскутум"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини