Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про відміну оподаткування добродійної допомоги для АТО

Реклама

Сьогодні, 26 вересня, набув чинності Закон № 1668 - VII про внесення змін до Податкового кодексу відносно деяких питань оподаткування добродійної допомоги, прийнятий 2 вересня.

Встановлено, що суми коштів, отриманих благодійниками-фізособами (які внесені в Реєстр волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання добродійної допомоги на користь АТО, не включатимуться в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платника НДФЛ. Вимога про включення в Реєстр благодійників - фізосіб не застосовується до дати введення цього Реєстру. Реєстр формується і ведеться ГФС, і оприлюдниться на офіційному сайті. Порядок його формування визначається Мінфіном. Для включення у Реєстр необхідно подати заяву, копію ИНН і довідку з банку з вказівкою реквізитів рахунків, відкритих на ім'я волонтера, призначених для здійснення добродійної діяльності. Включення в Реєстр здійснюється за заявительному принципом впродовж одного робочого дня. Витребування інших відомостей і документів заборонене.

Тимчасово (на період проведення АТО) без обмежень включатимуться в інші витрати звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів і медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, зроблених послуг - по переліку, який визначається Кабміном, і які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.

Згідно зі змінами, внесеними в ст. 165 Податкового кодексу в розрахунок загального місячного (річного) доходу оподаткування не включається сума (вартість) добродійної допомогивиплачена:

- учасникам бойових дій, які беруть безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, знаходячись безпосередньо в районах її проведення; працівникам підприємств, установ, організацій, які притягуються і беруть безпосередню участь в АТО або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в АТО отримали поранення, контузії, інші ушкодження здоров'я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, визнані безвісно відсутніми;

- учасникам масових акцій цивільного протесту в Україні, що отримало поранення, контузії, ушкодження здоров'я в період з 21 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 року в м. Одесі, або на користь членів їх сімей, якщо вони загинули в результаті отриманих в цей період поранень, контузії або іншого ушкодження здоров'я або визнані безвісно відсутніми;

- фізособам, що проживають (що проживало) в населених пунктів, де проводиться АТО, або що вимушено покинуло місце проживання у зв'язку з її проведенням;

- фізособам, які проживали в Криму і вимушено його покинули у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом "Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України".

До членів сімей учасників бойових дій або учасників масових акцій цивільного протесту в Україні відносяться: дружина, чоловік, що не вступили в повторний шлюб, батьки, дід і баба (якщо батьки померли), неповнолітні діти, повнолітні діти - інваліди.

У дохід оподаткування не включаються суми, отримані благодійникамивнесеними в Реєстр, у фактично використаному розмірі допомоги і на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних з наданням вказаної добродійної допомоги. Ці правила застосовуються до добродійної допомоги, отриманої благодійниками - фізособами в звітному податковому році, передуючому року їх внесення в Реєстр.

Прибутки не включаються в загальний місячний (річний) дохід оподаткування платників податків до 31 грудня (включно) року, що йде за роком, в якому завершена АТО. Невикористані суми добродійної допомоги мають бути перераховані до Держбюджету.

У загальний дохід оподаткування не включається допомога у будь-якій суміякщо вона спрямована для закупівлі або у вигляді спецзасобів індивідуального захисту, техсредств спостереження, ліків, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, речей або інших товарів (робіт, послуг) по переліку, який визначається Кабміном, або для оплати (компенсації) вартості ліків, донорських компонентів, платних послуг з лікування і т. д.

При цьому добродійна допомога на відновлення втраченого майна і на інші потреби по визначеному Кабміном переліку не включається в дохід оподаткування в сумі, сукупно впродовж звітного (податкового) року що не перевищує 1 тис. мінімальної зарплативстановленою на 1 січня звітного (податкового) року. Сума перевищення над таким розміром обкладається по ставках, встановлених пунктом 167.1 ст. 167 НК, і платник податків зобов'язаний подати річну податкову декларацію з вказівкою сум добродійній допомозі.

Закон поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини