Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дайджест правових новин IT- ринку : дерегулювання провайдерів і впровадження 3G

26 серпня 2014, 11:43
514
0
Реклама

Комітет ВРУ з питань свободи слова і інформації схвалив дерегулювання діяльності провайдерів програмних послуг

14 серпня в ході засідання Комітету ВР був розглянутий і рекомендований до прийняття в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законів України по дерегулюванню діяльності за поданням програмної послуги і удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги" (№ 4150а прот 23.06.2014 р.).

Законопроектом пропонується відмінити ліцензування провайдерів програмної послуги, які не використовують радіочастотний ресурс, замінивши його ліберальнішою процедурою реєстрації і нагляду за переліком програм, які ними ретранслюються. У країнах ЄС ця діяльність також не ліцензується.

Економічний ефект від дерегуляции в ИТ-секторі України складе близько 6 млрд. грн.

13 серпня відбувся брифінг, на якому Адміністрація Президента України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі представили концепцію дерегуляции - реформування системи регуляторної політики. Втілення цієї реформи дозволить істотно спростити ведення бізнесу і зменшити витрати підприємців, зробить державу привабливішою для іноземних інвесторів.

Дерегуляция в області інформаційних технологій спрямована на інтеграцію українського ИТ-сектора у світовий ринок. Серед пріоритетних завдань: впровадження 3G, розвиток електронного документообігу, дозвіл відкривати компанії і банківські рахунки за кордоном, відміна ліцензій на електронні гроші, заборону на вилучення серверів і іншого устаткування.

З метою широкого публічного обговорення реформ створена інтернет-платформа Easy Business.

Окупаційна влада Криму блокує українські сайти

Мобільна група правозахисників в АРК повідомляє про блокування сайту "Цензор.Ні", а також через деяких провайдерів сайтів "Головне" і "Новий регіон". Так, наприклад, читачам ресурсу "Цензор.Немає" в окупованому Росією Криму система видає повідомлення: "Доступ обмежений за рішенням суду або по інших підставах, встановлених законодавством Російської Федерації".

Також, в редакцію Інтернет видання "Новий Регіон" поступають сигнали від кримських читачів, які не можуть зайти на сайт. При відвідуванні сторінки із звичайних призначених для користувача браузерів система також видає повідомлення про обмеження доступу до сайту. Раніше повідомлялося про блокування Роскомнадзором на території РФ доступу до певних текстів розміщеним на сайті "Новий регіон".

Російські хакери зробили найбільшу в історії крадіжку даних

Фахівці Американської фірми Hold Security, яка займається кібербезпекою, 5 серпня 2014 повідомили про те, що ними була виявлена крадіжка більш ніж 1,2 млрд. логінів і паролів, а також більш ніж 500 млн. поштових адрес користувачів. Масштабну крадіжку виявили під час розслідування зломів сайтів Adobe і Target. За сім місяців розслідування з'ясувалося, що хакери атакували не лише веб-ресурси цих двох компаній, але і 360 тис. інших. За інформацією фахівців, група хакерів, яка базувалася в маленькому містечку на півдні центральної Росії, почала свою діяльність ще в 2011 році з простої розсилки спаму.

"Microsoft" хоче через суд зобов'язати "Samsung" дотримуватися угоди по патентах

Ще в 2011 році компанії уклали угоду про перехресне ліцензування патентів, оскільки "Samsung" використовувала деякі технологи "Microsoft", зокрема, метод відображення декількох вікон у веб-браузері. Відповідно до ліцензійної угоди "Samsung" перераховувала "Microsoft" певну суму за кожен проданий телефон або планшет на базі "Android". Минулого року "Samsung" перестала виконувати умови патентної угоди, компанія не перерахувала вчасно роялті, а потім і зовсім відмовилася виплачувати відсотки по прострочених платежах.

Варто відмітити, що "Microsoft" не єдина компанія, яка веде патентні війни з "Samsung". З 2011 року "Apple" і "Samsung" звинувачують один одного в порушенні патентних прав на виробництво смартфонів.

З результатів пошуку Google можуть бути видалені посилання на Вікіпедію

Це обумовлено рішенням суду ЄС у справі Google Spain v. Agencia Espanola de Proteccion de Datos, згідно з яким користувачі Інтернету мають так зване "право бути забутими". Google і інші інтернет-компанії зобов'язані на прохання користувача видаляти небажану інформацію, що порушує недоторканість приватного життя людини.

Користувачка "Однокласників" подала до суду на соціальну мережу на суму 1 млн. рублів

У своїй скарзі позивача вказує, що невідомий залишив образливий коментар до фото на її персональній сторінці, у зв'язку з чим, її честь і репутації був нанесений ущерб. На прохання ідентифікувати IP- адреса образника, вона отримала відмову від адміністрації соцсети. Позов буде розглянутий 11 вересня 2014 року в Савеловском суді міста Москви.

Інформація АТ "Юскутум"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини