На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила за основу президентський законопроект про внесення змін до Податкового кодексу відносно деяких питань оподаткування добродійної допомоги (№ 4455а).
Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування добродійну допомогу, яка надається в період проведення АТО і після її завершення - до 31 грудня року, що йде за роком завершення, учасникам бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) і працівникам Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної пограничної служби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, співробітникам МВС, Управління держохорони, держслужби спеціального зв'язку і захисту інформації, інших законних військових формувань. Допомога надається захисникам незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, які беруть безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, знаходячись безпосередньо в районах антитерористичної операції, працівникам підприємств, установ, організацій, які притягуються і беруть участь в АТО в районі її проведення, а також на користь членів сімей таких учасників бойових дій, що піддалися пораненням, контузії або що отримали ушкодження здоров'я, загиблих під час участі в АТО або внаслідок отриманого поранення.
Крім того, проектом пропонується надати податкові пільги по сплаті податку на прибуток суб'єктам господарювання, які надають благочинну допомогу учасникам антитерористичної операції, а також уточнюється порядок надання і оподаткування добродійної допомоги волонтерами.
Детальніше про проект: Щоб не платити податок з добродійності, необхідно бути внесеним в реєстр волонтерів АТО.