Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВР встановила 15% ставку оподаткування прибутків по депозитах

4 липня 2014, 13:45
1678
23
Реклама

Верховна Рада України сьогодні прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України відносно пасивних прибутків (законопроект № 4101а).

Нагадаємо, що при прийнятті
у першому читанні передбачався спецподаток для банків.

Ухваленим сьогодні Законом встановлено:

- лінійну ставку оподаткування пасивних прибутків фізосіб у вигляді відсотків - 15 %;

- оподаткування роялті, інвестиційного прибутку і дивідендів повернено в редакції НК, діючій до 1 липня 2014 року, по якій такі прибутки оподатковуються по ставках 15 (17 %) і 5 % відповідно;

- для оподаткування інших пасивних прибутків від розміщення капіталу введена єдина ставка - 15 %.

Також уточнені норми Податкового кодексу відносно порядку проведення перерахунку НДФЛ при достроковому розірванні договору вкладу (депозиту) і здійсненні у зв'язку з цим перерахунку доходу у вигляді відсотків.

Внесені зміни до Бюджетного Кодексу, згідно з якими податок з прибутків у вигляді відсотків, нарахованих на поточні вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб, відкриті у банках або кредитних спілках, зараховуватиметься до Державного бюджету України.

Закон повинен набути чинності 1 серпня 2014 року.

Відмітимо, що з 1 липня 2014 року повинна була почати діяти прогресивна шкала обкладення НДФЛ пасивних прибутків (відсотків, роялті, інвестиційного прибутку) - 15, 20 і 25 %.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини