У Україні триває комплексний процес реформування системи карної юстиції, яка повинна стати надійним інструментом захисту прав і свобод людини і громадянина, - відмітив заступник Генерального прокурора України Віталій Касько під час зустрічі з міжнародними експертами Ради Європи.
Наскільки ефективно працює Карний процесуальний кодекс - це в основному питання імплементації. Серед позитивних досягнень КПК були названі: постійний ріст кількості карних виробництв, які закінчуються укладенням угод; відхід від формалізованого підходу про початок досудового розслідування; відповідальність прокурора за результати розслідування як процесуального керівника і так далі
На думку замгенпрокурора, зміни діючого КПК потрібні, але вони мають бути погодженими, комплексними і мати єдину мету - бути спрямованими на посилення змагальності процесу і захист прав людини.
У Міністерстві юстиції України створена спеціальна робоча групаметою якої є внесення пропозицій по вдосконаленню карно-процесуального законодавства.
В. Касько відмітив і важливість зміни самосвідомості правоохоронців, а також потребу в навчанні прокурорівоскільки вони виявилися не готові до реалій нового карного процесу.
За інформацією прес-служби ГПУ.