Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У першому читанні ухвалені законопроекти про метрологію і стандартизацію

20 травня 2014, 14:27
367
0
Реклама

Сьогодні на засіданні ВР в першому читанні прийнятий проект № 4583 Закону про метрологію і метрологічну діяльність. Законопроект передбачає розмежування регулюючих, наглядових і господарських функцій у сфері метрології, розширення застосування механізмів акредитації, гармонізацію законодавчих актів законодавством ЄС, створення Державній метрологічній інспекції.

Документом також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення умов і правил проведення перевірки засобів вимірювальної техніки і виконання вимірів, уточнити визначення терміну сертифікат відповідності і уточнити назви документів дозвільного характеру.

Також сьогодні в першому читанні ВР прийнятий проект № 4585 Закону про стандартизаціюякий передбачає створення і функціонування єдиного національного органу стандартизаціїякий не буде органом державної влади.

Функції такого органу виконуватиме юридична особа публічного права, до повноважень цього органу передається, зокрема:
- прийняття і відміна нацстандартов
- організація і координація діяльності в області стандартизації
- затвердження програми робіт по стандартизації
- представлення інтересів України в міжнародних і регіональних організаціях по стандартизації і співпрацю з національними органами стандартизації інших держав і так далі

Законопроект передбачає введення двох рівнів стандартизації залежно від суб'єкта стандартизації, який приймає стандарти :

1) національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації;

2) стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами.

Передбачається відмінити галузеву стандартизацію, у зв'язку з чим впродовж 15 років центральні органи виконавчої влади мають право перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою перекладу їх на національний рівень.

Законопроект також пропонує відмінити: узгодження проектів національних стандартів з державними органами, державну реєстрацію технічних умов, обов'язковість застосування національних стандартів та ін.

Ці законопроекти підготують до другого читання за скороченою процедурою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини