Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВР вводить повідомний принцип реєстрації припинення діяльності ФОП

13 травня 2014, 13:52
753
0
Реклама

Верховна Рада України сьогодні 245 голосами нардепів з другої спроби прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців по повідомному принципу (законопроект № 2409-1).

Законом внесені зміни в Цивільний і Господарський кодекси України, а також в закони про держреєстрацію юридичних осіб і ФОП; про збір і облік ЕСВ.

Передбачається, що регистрациия припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюватиметься негайно після отримання від фізичної особи відповідного волевиявлення (у формі реєстраційної картки)без права контролюючих органів заблокувати реєстрацію.

Ідеологія повідомного принципу заснована на тому, що фізична особа, яка припиняє свою підприємницьку діяльність, на відміну від випадку ліквідації юридичної особи, нікуди не зникає. Отже, немає ніяких підстав вимагати від фізособи надання яких-небудь довідок від контролюючих органів або вимагати проходження певних перевірок, вимагати здачі звітності, документів і так далі - подібні вимоги не мають бути умовою реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою.

Зараз державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюється за принципом мовчазної згоди. Цей принцип припускає складну 3-х етапну процедуру.

Ухвалений Закон дозволить поліпшити бізнес-клімат, збільшить надійність захисту прав кредиторів і стимулюватиме економічний розвиток.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини