Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як стягуватиметься податок на нерухомість?

Реклама

Наказом від 25 квітня 2014 року № 263 Миндоходов затвердило узагальнювальну податкову консультацію відносно обкладення податком на нерухоме майновідмінне від земельної ділянки.

Роз'яснено, що платники податків - юрособи зобов'язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 р., тобто до дати зміни бази оподаткування, в якій розраховано податкове зобов'язання за 2014 рік з поквартальним розбиттям. Податкові зобов'язання юрособ вимагають перерахунку з урахуванням загальної площі об'єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх доль, як бази для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 квітня 2014 р.

За I квартал 2014 р. перерахунок податкового зобов'язання проводити не треба.

За результатами перерахунку пропонується подати не пізніше за 30 липня 2014 р. (граничного терміну сплати авансових внесків по податку за II квартал 2014 р.) уточнюючі декларації. При цьому до уточнюючої декларації платник має право додати доповнення відповідно до абзацу 2 пункти 46.4 статей 46 Податкового кодексу, в якому вказати, що податкові зобов'язання збільшуються на виконання вимог ст. 265 НК зі змінами, внесеними Законом № 1166 - VII "Про попередження фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні".

До затвердження нових форм звітності по податку на нерухоме майновідмінне від земельної ділянки, платникам податків - юрособам в колонці 3 "Житлова площа об'єкту житлової нерухомості" форми декларації, затвердженої наказом Миндоходов від 5 грудня 2013 р. № 766і колонці 7 "Житлова площа згідно з документами, що підтверджують право власності (всього) " в колонці 9 "Розмір долі / розподілу житлової площі, яка знаходиться в загальній пайовій, загальній спільній власності" додатка до такої декларації пропонується вказувати загальну площу об'єкту житлової нерухомості, в т. ч. його долі.

Фізичним особам в 2014 році такий податок нараховується за перший базовий податковий (звітний) період - 2013 рік і базою оподаткування буде житлова площа об'єктів житлової нерухомості, в т. ч. їх долею, оскільки згідно ст. 58 Конституцій закони і інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або відміняють відповідальність особи.

Числення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться в 2015 році до 1 липня, а податок буде розрахований з житловій площі об'єкту житлової нерухомості, в т. ч. його долі за період з 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. (включно), і з загальній площі об'єкту житлової нерухомості, в т. ч. його долі з 01.04.2014 р. по 31.12.2014 р. (включно).

Нагадаємо, Законом № 1166 - VIIбазою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначена загальна площа об'єкту житлової нерухомості замість житлової.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини