Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комітет Кивалова забракував проект відносно сьемок і записи допиту

15 квітня 2014, 10:38
159
1
Реклама

Комітет з питань верховенства права і правосуддя рекомендує парламенту направити на доопрацювання законопроект № 3037 про внесення змін до Карного процесуального кодексу України відносно проведення допиту.

Проект № 3037 спрямований на підвищення ефективності здійснення досудового розслідування, забезпечення об'єктивності проведення такої слідчої дії, як допит, удосконалення механізму дотримання прав людини і громадянина усіма учасниками карного виробництва.

Законопроектом пропонується внести в ч.5 ст. 224 КПК зміни, якими передбачається обов'язковість застосування фотографування, аудіо- і відеозаписи при проведенні допиту. Діючій редакції статті встановлено, що під час допиту може проводитися фотографування, аудіо- і відеозаписи.

Народні депутати звернули увагу на те, що Головне науково-експертне управління виразило до законопроекту ряд зауважень і пропозицій і пропонує повернути його на доопрацювання. Зокрема, вказувалося, що буквальне тлумачення запропонованої проектом редакції ч. 5 ст. 224 КПК дозволяє зробити висновок, що під час допиту одночасно повинні застосовуватися фотографування, аудіо - і відеозапис такої слідчої дії, що навряд чи можна визнати доцільним.

Крім того, парламентарі підкреслювали, що Мінюст і профільні фахівці Національної академії правових наук України не підтримують цей законопроект.

Джерело: ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини