Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Реалізовувати конфісковане майно будуть на публічних електронних торгах

19 березня 2014, 10:19
377
3
Реклама

Міністерство юстиції ініціює створення нової системи реалізації Державною старанною службою конфіскованого майна - шляхом проведення публічних електронних торгів. Про це під час спільної з першим віце - прем'єром Віталієм Яремою прес-конференції заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Для нашого уряду основним завданням є проведення дієвих кроків з реформування системи управління державних фінансів. Корупція, як явище, повинні піти в минуле. Досі одним з найкорумпованіших відомств, яке оперувало мільярдами гривен, була Державна старанна служба"- відмітив Міністр юстиції.

За його словами, цей орган щорічно повинен був виконувати десятки тисяч судових рішень.

Декілька останніх років діяла схема, по якій фактично реалізація конфіскованого майна була монополізована групою компаній, наближених до минулого керівництва Міністерства юстиції і окремих представників парламенту, повідомив П. Петренко. Через ці компанії проходили угоди в десятки мільярдів гривен, а самі компанії мали офіційну преференцію утримувати комісійні збори у розмірі 15 % від реалізованого майна. В середньому це складало 200-300 мільйонів гривен в рік.

П. Петренко відмітив, що віднині в Україні буде створена нова система реалізації конфіскованого майна.

"Ми вважаємо необхідним ввести модульну реформу і ввести систему електронних торгів. Це дозволить прозоро розміщувати на спеціальному порталі інформацію, по реалізації конфіскованого майна. У торгах візьмуть участь усі охочі - без яких-небудь посередників. А громадяни зможуть спостерігати за процедурою торгів онлайноскільки вона буде публічною"- сказав він.

Глава Мінюсту нагадав, що запропонована система вже давно працює в країнах Європейського Союзу.

"Я упевнений, що цей приклад буде дуже позитивним, оскільки ми отримаємо збільшення надходжень до бюджету від реалізації конфіскованого майна як мінімум на 50 %. Оскільки досі вартість конфиската занижувалася на 50 % - 70 % - підкреслив він.

За словами Павла Петренко, впродовж 30 днів після ухвалення відповідного рішення, пілотний проект буде введений в трьох областях України, а потім і по всій країні.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини