Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оцінювачі просять відмінити новий порядок оцінки майна

18 березня 2014, 11:01
160
0
Реклама

Співтовариства оцінювачів виступають за відміну введеного з 1 листопада 2013 року нового порядку оцінки майна для цілей оподаткування унаслідок того, що ці зміни привели до монополізації ринку оцінки і істотному подорожчанню оцінних послуг.

"Ми не хочемо корупції і корупційних схем, коли забираються цілі галузі. Першим кроком, яке повинне зробити наш уряд (і велика кількість оцінювачів вже звернулася до Міністерства юстиції) - це відмінити постанову № 231 і усі укази Фонду держмайно, яке безпосередньо впровадило цю корупційну схему" - заявив голова ради "Українського суспільства оцінювачів" Олексій Амфитеатров.

За його словами, оцінювачі також звернулися у Верховну Раду з проханням на законодавчому рівні скасувати поняття "оцінної" вартості і новий напрям оцінки з метою оподаткування як вид діяльності, таким чином, відмінивши необхідність сертифікації оцінювачів Фондом держмайна.

"Фонд державного майна спеціально створив атестаційно-ліцензійну комісію, і вони всякими методами не допускають в цю схему діючих оцінювачів. Згідно із законами України, для того, щоб отримати сертифікат оцінювача необхідно здати всього 3 документи. Виявляється, на сьогодні оцінювачі повинні здавати більше за півсотню документів" - відмітила глава "Федерації працедавців у сфері оцінки і землеустрою України" Людмила Турівська.

А представник відкритого клубу незалежних оцінювачів "ВІКНО" Андрій Пугач додав, що після введення нових правил оцінки вартість оцінних послуг помітно зросла. За його словами, тоді як вартість оцінки квартири може складати приблизно 300 грн., ціна самої послуги збільшується шляхом стягування сертифікованими оцінювачами різних додаткових платежів, з урахуванням яких вартість оцінки досягає 1,5 тыс грн.

Джерело: ЧП.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини