Останнім часом деякі інтернет-видання, з посиланням на окремих громадських діячів, поширюють неперевірену або відверто помилкову інформацію про нібито несанкціоновані проникнення на територію України організованих груп бойовиків з Російської Федерації з метою дестабілізації ситуації в країні.
Така інформація не лише сприяє нагнітанню паніки серед населення, але і фактично працює на користь сепаратистів, оскільки дискредитує Державну пограничну службу і інші правоохоронні органи, які зараз роблять максимум зусиль для забезпечення безпеки громадян України від протиправних агресивних дій з боку представників інших держав.
Так, сьогодні на одному з сайтів з'явилася інформація про те, що нібито 13 березня через пункт пропуску в Донецькій області група агресивно налагоджених громадян РФ прибула в Донецьк для участі в проросійському мітингу. Як відомо, мітинг "За Єдність України" в Донецьку 13 березня закінчився масовою бійкою, яку спровокували проросійськи налагоджені молодчики. При цьому було вказано і марку автобуса, і фірму - організатора поїздки.
У зв'язку з цим Державна погранична служба офіційно інформує про те, що автобус марки "ДАФ" в напрямі "Афины-Донецк-Єсентуки" заїхав на територію України 12 березня близько 22 годин через пункт пропуску "Кучурган". Згідно з наявними обліковими даними державний кордон України, в якості пасажирів цього автобуса, перетнули 6 громадян України і 5 громадян Греції. Інших підозрілих осіб, або осіб, які не змогли підтвердити мету дотримання в Україну, в автобусі не було.
Вважаємо, що неприпустимим є те, що цю інформацію поширюють деякі публічні особи країни, у тому числі колишні народні депутати. Не маючи інформації про реальну обстановку на державному кордоні, не перевіривши інформацію від випадкових осіб, вони поширюють неправдиву інформацію і тим самим дискредитують діяльність правоохоронних органів і захисників меж нашої держави.
Звертаємо увагу на те, що не відповідає дійсності заява одного з чиновників Луганської облдержадміністрації про те, що на території дитячих будинків і оздоровчих установ регіону збираються групи бойовиків, які також потім беруть участь в заходах по дестабілізації обстановки в Україні. Державна погранична служба спільно з представниками МВС і СБУ перевірила в межах області 56 таких закладів і ні в одному випадку ні підозрілих осіб, ні ознак їх перебування виявлено не було.
Державна погранична служба України переконливо просить журналістів користуватися виключно перевіреною інформацію і не дезинформувати населення.
У свою чергу нагадуємо, що сьогодні спільно зі Збройними Силами, МВС і СБУ Державна погранична служба проводить безпрецедентні заходи по охороні межі і забезпечення режиму в прикордонних регіонах. Тільки за минулу добу в Україну було не пропущено майже 600 громадян Російської Федерації, які не змогли підтвердити мету поїздки і, ймовірно, слідували в Україну з метою дестабілізації обстановки.
Державна погранична служба України