Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності порядок використання електронних накладних для декларування непідакцизних товарів

Реклама

10 березня набув чинності Порядок використання електронних накладних УМВС (СМГС), ЦИМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, CИM/SMGS), ЦИМ (СІМ) для декларування товарів, що не є підакцизними, затверджений спільним наказом Мининфраструктуры і Миндоходов від 10 грудня 2013 року № 1006/782.

Дія Порядку поширюється на товари, які :
- ввозяться на митну територію України залізничним транспортом і переміщаються по її території прохідним транзитом або в межах одного пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон України і вивозяться за її межі ж/д транспортом;
- ввозяться на митну територію України ж/д транспортом і переміщаються по території України прохідним транзитом з перевантаженням в морських (річкових) портах України і наступним їх вивезенням за межі митної території України водним транспортом;
- ввозяться на митну територію України морським (річковим) транспортом з перевантаженням в морських (річкових) портах України і наступним їх вивезенням за межі митної території України ж/д транспортом;
- ввозяться на митну територію України ж/д транспортом і переміщаються по цією територією внутрішнім транзитом з метою подальшого їх приміщення у відповідний митний режим.

Оригінал накладної УМВС, або накладній ЦИМ / УМВС, або накладній ЦИМ супроводжує вказане переміщення товарів впродовж усього шляху дотримання ж/д транспортом по території України.

Електронна залізнична накладна (ЭЖН) містить такі додаткові відомості, необхідні для виконання митних формальностей :

- код країни, з якої відправлені товари, відповідно до Класифікацією країн світу;
- девятизначный код пункту пропуску, через який передбачається вивезення товарів за межі митної території України, або органу прибутків і зборів, в якому закінчується переміщення товарів;
- код країни, в яку спрямовуються товари, відповідно до Класифікації країн світу;
- код товару згідно Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) (вказуються перші чотири цифри без пропусків і розділових знаків).

Додаткові відомості вказуються в накладних:

УМВС - в графі 6 "Відміток, не обов'язкових для залізниці";

ЦИМ / УМВС - в графі 15 "Відміток, не обов'язкових для перевізника / залізниці";

ЦИМ - в графі 15 "Інформація для вантажоодержувача".

ЭЖН формується автоматизованою системою ж/д транспорту після отримання від же/д адміністрації країни, з якою Україна має загальну межу, електронного перевізного документу при ввезенні товарів на митну територію України на кожну накладну УМВС, або накладну ЦИМ / УМВС, або накладну ЦИМ.

Отримавши ЭЖН, автоматизована система автоматично ідентифікує автора. У разі негативного результату перевірки авторства документу ЭЖН підлягає відхиленню з наданням відповідного авторизованого повідомлення. У разі виявлення в ЭЖН помилок автоматизована система органу прибутків і зборів формує їх перелік і направляє його декларанту у складі авторизованого повідомлення для їх усунення.

Підтвердженням ідентифікації автора і прийняття ЭЖН митницею відправлення є отримання декларантом авторизованого сполучення з вказівкою реєстраційного номера ЭЖН.

Також читайте: Миндоходов нагадало митницям про виконання вимог відносно фінансових гарантій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини