Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За місяць робоча група повинна підготувати нову редакцію Закону про адвокатуру

7 березня 2014, 10:13
147
6
Реклама

У Міністерстві юстиції спільно з представниками адвокатського співтовариства створений робочий гурт, який займеться підготовкою нового проекту закону "Про адвокатуру". Главою цієї групи був став кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецкого НАНУ Микола Сірий. Міністр юстиції Павло Петренко підтримав вибір адвокатів.

За словами Міністра юстиції, цей проект є одним з пріоритетних законопроектів, які є в програмі дій уряду, оскільки нині чинний документ був критично сприйнятий адвокатським співтовариством.

"У нас є місяць для того, щоб цей документ був підготовлений і внесений у Верховну Раду"- відмітив глава Міністерства юстиції, додавши, що робоча група має бути задіяна і для підготовки інших нормативних актів.

У свою чергу, заступник голови НААУ Валентин Гвоздий озвучив декілька пропозицій, які необхідно врахувати в новому Законі "Про адвокатуру". Так, необхідно внести зміни до деяких інших нормативних актів. Зокрема, це стосується Податкового кодексу, де треба прописати спрощену систему оподаткування для адвокатів. Також необхідно внести зміни до процесуальних кодексів, а саме - заборонити зустрічі прокурора з суддею без відома адвоката.

Міністр юстиції погодився із зауваженнями, а також окремо звернув увагу на діяльність роботи системи безкоштовної правової допомоги. Зокрема, на фінансування цієї системи. "Зараз складна фінансова ситуація, йде скорочення витрат усіх органів влади. Але незважаючи на це Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Мінфіну спільно з Мінюстом провести повний розрахунок з усіма адвокатами"- підкреслив П. Петренко.

Директор Координаційного центру за поданням правової допомоги Андрій Вишнєвський відмітило, що доля відмов від послуг адвоката опинилася в районі 7 %, хоча була поставлена планка в районі 20 %. А. Вишнєвський додав, що з урахуванням цього в системі правової допомоги існують проблеми, пов'язані з недостатньою якістю правової допомоги, а також появою "кишенькових адвокатів", які підписують документи, необхідні слідчому.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини