Сьогодні, 4 березня 2014 року, набув чинності Порядок прийому і обліку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах заяв і повідомлень про досконалі карні правопорушення і інші події, затверджений наказом Мінюсту від 8 лютого 2014 р. № 302/5.
Інформація про досконалі карні правопорушення і інші події може міститися в усних і письмових заявах і повідомленнях физ- чи юрособ, службових і посадових осіб органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, а також може бути отримана через засоби масової інформації, під час особистого прийому і телефонного зв'язку.
Під іншою подією мається на увазі подія, яка завдала збитку здоров'ю або привело до людських жертв, заподіяло матеріальний або моральний збиток установі, особам, узятим під варту, засудженим, посадовим і службовим особам установ виконання покарань і слідчих ізоляторів при виконанні покладених на них обов'язків і іншим особам, що знаходяться на території установи, або викликало громадський резонанс.
Усні або письмові заяви, повідомлення і рапорти персоналу установи, що містять відомості про досконалі карні правопорушення або інші події, незалежно від часу їх здійснення, особи заявника і способу їх вступу приймаються цілодобово черговою частиною установи, в яку поступили заява, повідомлення або рапорт, а саме черговим помічником начальника установи або особою, що виконує його обов'язки.
Заяви повинні містити найменування органу (підприємства, установи, організації), прізвище, ім'я і по батькові заявника, його поштову адресу, підпис, дату написання і короткий опис обставин, які можуть свідчити про скоєння карного злочину або іншу подію.
Також читайте: Затверджений порядок забезпечення безпеки ув'язнених в СІЗО і колоніях.