Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Янукович ініціює дострокові вибори Президента

21 лютого 2014, 13:03
351
1
Реклама

На сайті Президента України опублікована заява Віктора Януковича, який нарешті висловився з приводу останніх подій в Україні.

Для відновлення спокою і щоб уникнути наступних жертв протистояння В. Янукович стверджує, що він:

- ініціює дострокові президентські вибори;

- ініціює повернення до Конституції 2004 г. з перерозподілом повноважень у бік парламентської республіки;

- закликає до початку процедури формування уряди національної довіри.

"Як Президент України і гарант Конституції я виконую сьогодні свій обов'язок перед народом, перед Україною і перед Господом Богом в ім'я збереження держави, в ім'я збереження життя людей, в ім'я світу і спокою на нашій землі"- сказано в заяві.

В той же час в коментарі ЛІГА :ЗАКОН Денис БугайПрезидент асоціації юристів України звертає увагу на те, що ця заява є політичною і не тягне яких-небудь юридичних наслідків. Стаття 109 Конституцій України передбачає, що таке заява обов'язково має бути оголошена особисто Президентом на засіданні Верховної Ради України (БРЕШУ), після чого відставка набуде чинності. У свою чергу БРЕШУ, згідно ст. 17 Закону, на цьому ж засіданні повинна прийняти постанову про призначення дострокових виборів. З наступного дня починається передвиборна компанія, яка буде триває 90 днів, а вибори відбудуться в останнє воскресіння цього 90-денного терміну. Проте, у разі наявності політичної волі, Верховна Рада України може змінити зазначені терміни шляхом внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" - відмічає юрист.

Правова довідка від ЛІГА:ЗАКОН:

Президент може "ініціювати" дострокові президентські вибори виключно подавши заяву про відставку. При цьому відставка набуває чинності лише з моменту особистого проголошення Президентом заяви про відставку на засіданні Верховної Ради (ст. 109 Конституції). Прийняття відставки з боку парламенту не потрібно.

Після цього Верховна Рада зобов'язана прийняти постанову про призначення дострокових президентських виборів. Дата виборів призначається не раніше чим на 90-й день з моменту прийняття відповідної постанови (ч. 2 ст. 17 Закону "Про вибори Президента України")

Після проголошення заяви Президента про відставку його обов'язку (за рядом виключень) виконує Прем'єр-міністр (ст. 112 Конституції).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини