Учора на прес-конференції члени Громадської Комісії з розслідування і попередження порушень прав людини в Україні зробили заяву з приводу останніх подій у країні.
Головна відповідальність за подальшу ескалацію порушень прав людини, вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, тортури, переслідування за політичними мотивами і інші злочини проти людяності лягає на Президента України, його оточення і керівників силових відомств.
Відповідальності також підлягає будь-кому співробітник силових структур, причетний до скоювання подібних злочинів.
Комісія вважає, що співучасниками злочинів проти людяності, які здійснює особовий склад "Беркуту" і Внутрішніх Військ, є керівники Збройних Сил і Міністерства надзвичайних ситуацій України, оскільки вони свідомо надали в розпорядження карателів збірні пункти, військову техніку і спорядження.
Крім того, на думку Комісіїспівучасниками злочинного штурму Майдану є керівники КМДА і столичного метрополітену.
Разом з блокуванням силами ДАІ доріг на підступах до Києва і Майдану, обмеженням трансляції 5-го каналу, інформаційною блокадою, введеною на офіційних і контрольованих владою каналах, усі вказані заходи практично рівнозначні введенню незаконним способом надзвичайного стану в столиці країни.
Комісія також відмічає, що злочини проти людяності не мають терміну давності, а особи їх зробили, незалежно від свого статусу, підлягають відповідальності відповідно до норм національного і міжнародного права, а також процедур Міжнародного карного суду.
Комісія вимагає від Президента В. Януковича негайно припинити неправомірне застосування сили до мирних учасників протестних акцій в Києві і в усіх регіонах України.
Також Комісія звернулася до міжнародного співтовариства з приводу можливих санкцій, а до громадян України - із закликом чинити організований мирний опір спробам режиму знищити демократію в Україні і перетворити її на сатрапію.
Джерело: humanrightsua.org.
Нагадаємо, ця Комісія на чолі з В. Василенко займається збором інформації про порушення прав людини в період з листопада 2013 р. з метою сформувати Чорну Книгу злочинів.
Також відмітимо, що притягнення осіб до відповідальності Міжнародним карним судом можливо потім ратифікації Римського статуту, який за рішенням КСУ суперечить Конституції.