Урочиста церемонія нагородження Pro Bono Awards 2013 відбулася сьогодні, 6 лютого 2014 р. в Києві. Відмітимо, що організатором премії виступає ЮРЛИГА, компанія "ЛІГА: ЗАКОН" спільно з Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності в Україні". Офіційним партнером Pro Bono Awards другий рік підряд виступає ЮК "Алексеев, Боярчуков і Партнери".
Pro Bono Awards 2013 пройшла у рамках конференції "КСО практики в Україні 2013". Після заходу відбулася виставка соціальних і екологічних проектів CSR MarketPlace.
Як відмітила Клавдія Шевелюкдиректор по корпоративних комунікаціях
групи компаній "ЛIГА"юридичний бізнес усвідомив, що включеність і залученість в роботу на благо суспільства і українського народу - це відповідальність кожного, і багато компаній об'єднали зусилля, щоб допомагати і захищати свободи і права людей в Україні.
За підсумками Pro Bono Awards 2013 нагороду в номінації Pro Bono Award за ефективну організацію роботи в наданні безкоштовної правової допомоги отримала ЮФ "Вронський, Вронська і Партнери". Ця компанія надала 133 години безкоштовної правової допомоги в 2013 році на одного юриста. ЮФ "Вронський, Вронська і Партнери" витратили більше 800 годин при команді в 6 чоловік на онлайн консультації з питань захисту дітей і жінок.
Ще одну нагороду в номінації Pro Bono Award за найвищу залученість команди в надання безкоштовної правової допомоги отримала юридична фірма Constructive Lawyersяка захищає права постраждалих вкладників у будівництво нерухомості. Юристи Constructive Lawyers витратили 1288 про боно годинника минулого року при команді в 30 чоловік.
Слід зазначити, що компанія Constructive Lawyers була однією з перших, хто відгукнувся на ініціативу ЛІГАБізнесІнформ і "Юскутум" і разом з іншими відомими адвокатами включилися в захист постраждалих журналістів на Банковій 1 грудня.
Нагороду за кращий кейс юрбизнеса у сфері КСО отримала юридична фірма Marchenko Danevych за популяризацію міжнародного публічного права в Україні і за вклад в юридичну освіту. З 2011 року компанія адмініструє в Україні міжнародний студентський конкурс Philip C.Jessup Moot Court Competition".
Як відмітила К. Шевелюк, в 2013-том році 12 компаній подали свої кейси на конкурс. "Радує, що їх КСО-ініціативи лежать не лише в площині безкоштовних юридичних послуг. З'явилися інноваційні рішення в трудовій сфері, посилилася боротьба з грубими порушеннями прав людини, зелені ініціативи і інші чудові кейси"- відмітила пані Шевелюк.
Що стосується номінації "За внесок у розвиток України в 2013 г"., те, по словах К. Шевелюк, вона залишається відкритою для юридичного бізнесу. Період, який оцінювався в усіх номінаціях, враховувався до 1 жовтня 2013 року. А з листопада юридичний бізнес максимально включив свої можливості, коли це так необхідно для країни.
Відмітимо, що цього року ЮК "Алексеев, Боярчуков і Партнери" не брала участь в конкурсі. Партнер компанії Сергій Боярчуков пояснює цей факт тим, що із його точки зору, це не смокчемо коректно. "У нас немає мети отримати премію, тому ми просто офіційні партнери Pro Bono Awards 2013", - відмітив С. Боярчуков.
В той же час керівний партнер ЮК "Алексеев, Боярчуков і партнери" Сергій Алексеев вважає, що pro bono серед успішних юристів - це дуже важливо. "Необхідно хоч на п'ять хвилин забути про свій бізнес і зробити щось корисне для інших. Тому наша компанія прийняла рішення підтримувати Pro Bono Awards на постійній основі"- відмічає пан Алексеев.
У ситуації, що склалася, в нашій країні украй складно оцінювати роботу юристів на благо суспільства. Сьогодні кожен український юрист, у якого є професійні, етичні і базові людські цінності, вкладає свою цеглинку в становлення правової держави.
Найближчим часом ЮРЛИГА окремо опублікує кейси переможців Pro Bono Awards 2013.