Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вільні митні зони зможуть створюватися на будь-якій території

30 січня 2014, 11:08
378
0
Реклама

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розроблений законопроектяким пропонується зняти обмеження на створення вільних митних зон (СТЗ) промислового типу виключно на території вільних економічних зон (СЭЗ). Таким чином уряд має намір підвищити інтерес інвесторів до діяльності на території України і активізувати потенціал розвитку українських регіонів. Законопроект вже обнародуваний на сайті Міністерства для публічного обговорення.

Крім того, планується внести зміни до Митного кодексу України - суб'єкти господарювання будуть звільнені від оподаткування митним митом, а також від заходів і методів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно із законопроектом, СТЗ можуть існувати на будь-якій території, а не тільки в СЭЗ. Відкриття і експлуатація їх проводитиметься з урахуванням рішення місцевої влади. Час дії такої зони складе 50 років.

Для відкриття місцева влада подає в центральний орган виконавчої влади документацію з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності створення і функціонування СТЗ промислового типу, переліку видів товарів і виробничих операцій, а також проект закону про створення. ТЭО повинне включати, зокрема, цілі і види планованої діяльності; інформацію про суб'єктів господарювання; точний опис її меж і карту території; об'єми, джерела і форми фінансування.

Управління
СТЗ промтипа здійснюється адміністрацією, створеною компанією, яка планує в ній працювати. Вимоги до облаштування, експлуатації і моніторингу функціонування встановлює Кабмін.

Зараз, відповідно до Митного кодексу, СТЗ можуть створюватися в пунктах пропуску через державний кордон України, на територіях морських і річкових портів, аеропортів, на залізничних станціях, на територіях деяких підприємств і так далі

Збільшення митних свобод для підприємців в епоху загального контролю і регламентації є сміливим, але виправданим рішенням, вважають урядові експерти. Створення зон, вільних від митних зборів, забезпечить великим інвесторам розширені можливості в побудові логістики, зрозумілішу стратегію розвитку виробництва і оптимальний розподіл матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Зняття обмежень в створенні вільних митних зон, за оцінкою авторів законопроекту, розширить сферу їх застосування і таким чином забезпечить активізацію інвестиційної діяльності - сприяти залученню іноземних інвестицій

Джерело: Инфобюллетень КМУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини