Учора 29 січня у 22.46 народні депутати ухвалили Закон про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів (проект № 4021-3). Детальніше читайте: Мітингуючих амністують тільки після звільнення адмінбудівель і Грушевського.
Україна приєднається до угод стосовно порятунку на воді і боротьби з наркотиками. 27 січня Президент України подав у ВР законопроекти про приєднання України до міжнародних угод. У проекті № 0064 йде мова про приєднання України до Розширеного часткового угоді про створення Гурту по співпраці у боротьбі проти зловживання наркотиками і їх незаконним обігом (Група Помпиду). Отримання Україною членства в Групі Помпиду дозволить значно розширити існуючий рівень співпраці, відкриє додаткові можливості для залучення міжнародної технічної допомоги, вивчення і впровадження міжнародного досвіду в сфері боротьби з незаконним обігом наркотиківнадасть право брати безпосередню участь в роботі спеціалізованих груп і мереж по запобіганню наркотрафіку.
Адвокатським об'єднанням "Головань і Партнери" підготовлені і спрямовані Генеральному прокуророві УкраїниГолові Служби безпеки України, Начальникові Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України, Начальникові Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міністерства прибутків і зборів України листи про неприпустимість здійснення у будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника або представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності і професійної таємниці, у тому числі і шляхом здирства від адвоката на підтвердження його повноважень як захисника будь-яких документів, обов'язковість яких передбачена чинним законодавством. У цих листах Ігор Головань просить роз'яснити слідчим неприпустимість вимагати від адвоката для підтвердження його повноважень як захисника будь-яких документів, обов'язковість яких не передбачена ч. 1 ст. 50 КПК. Також пан Головань пропонує надати слідчим роз'яснення відносно можливості отримання відомостей з Єдиного реєстру адвокатів України на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України.
"Безкоштовні" адвокати публікують інформацію про затриманих. Координациооный центр за поданням правової допомоги на своєму офіційному сайті регулярно оновлює оперативну інформацію про надання безкоштовної правової допомоги коштом держави особам, затриманим в Україні.
Опублікований Указ про відставку Азарова і Кабміну - № 52/2014 від 28.01.2014 р. про відставку Прем'єр-міністра України і Кабінету Міністрів України. Указ набуває чинності з дня його публікації. Указом В. Янукович доручив Кабміну виконувати свої повноваження до початку роботи нового уряду. Виконувати обов'язки Прем'єр-міністра буде Сергій Арбузов, Перший Віце-прем'єр міністр, про що сьогодні повідомив Микола Азаров.
Конвенція про взаємодопомогу в податкових справах поширилася на ряд офшорних юрисдикцій. Секретаріат Глобального форуму по прозорості і обміну податковою інформацією, членом якого нещодавно стала Україна, повідомило Миндоходов про поширення дії Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (далі - Конвенція) на ряд офшорних юрисдикцій. Про це повідомляється в листі Миндоходов від 21.01.2014 р. № 1267/7/99-99-12-01-03-17. Так, Великобританія, Нідерланди і Данія розповсюдили дію Конвенції шляхом надання ратифікаційних інструментів депозитарію на ряд своїх залежних територій, обмін інформацією з якими раніше було неможливим.
Відновлена робота Центру експертизи з/х продукції. Випробувальні лабораторії Держцентру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції, який підпорядкований Держінспекції сільського господарства, отримали атестат про акредитацію Національного агентства по акредитації України. Це дає можливість, з міжнародним визнанням результатів, проводити дослідження зернових, зернобобових, олійних культур, вина, виноробницької продукції, овочів, цукру і іншого, фізико-хімічних випробувань, газової, тонкошарової, високоефективної рідинної хроматографії, випробувань методами, які застосовуються в кращій лабораторній практиці.
Якщо з працівником не розрахувалися в строк, то йому повинні виплатити середній заробіток за час затримки. Таке укладення зробив ВСУ у справі про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати зарплати і відшкодування моральної шкоди. Суд зробив правове укладення: непроведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником в терміни, передбачені ст. 116 КЗоТ України є основою для відповідальності, передбаченої ст. 117 Кодексу, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості із заробітної плати працедавець не звільняється від відповідальностіпередбаченій ст. 117 КЗоТ України, а саме виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Читайте також: Правова довідка: "Беркут" в законі. Що змінилося?
Анонс:
Відбудеться семінар "Податкова оптимізація і пов'язані податкові риски". 30 січня 2014 р. відбудеться семінар "Податкова оптимізація і пов'язані податкові риски" для корпоративних юрисконсультів, фінансових директорів, керівників і власників бізнесу, організатором якого виступає правова група "Павленко і Побережнюк".
З цими і іншими новинами ви можете детальніше ознайомитися на сайті ЮРЛИГА. Бажаємо хорошого дня!