Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін готується регламентувати блокування сайтів

28 січня 2014, 09:00
183
0
Реклама

Кабмін розробив проект постанови, яка регламентуватиме блокування сайтів. На даний момент проект розглядається у ряді держорганів, у тому числі - в НКРСИ, яка прийматиме рішення по відключенню сайтів, що порушили закон, на підставі експертного виводу.

Згідно з текстом документу (є у розпорядженні видання AIN.UA), склад експертній комісіївід якої залежатиме відключення сайтів, формуватимуть СБУ, МВС, Госфинмониторинг і (за бажанням) Нацкомиссия по фондовому ринку. Цим держорганам наказує визначити експертів (не менше двох чоловік) і впродовж двох днів після набуття чинності постанови повідомити про них НКРСИ.

Блокуватися будуть ті сайти, які поширюють інформацію, що порушує закон. У проекті встановлений перелік такої інформації:

-экстремистская інформація
- публічні заклики до здійснення теракту
- закрита інформація органів державної влади
- медична інформація про посадовці
- наклеп
- інформація, яка поширюється з порушенням таємниці листування, телефонних розмов і ін.
- інформація, що порушує авторські права
- конфіденційна інформація про суддів, міліцію, інші посадовці
- інформація, яка містить "незаконне використання инсайдерской інформації"
- інформація, образлива/нешаноблива по відношенню до суддів або судочинства
- інформація, яка зберігається в інформаційних системах в паперовій або електронній формі
- інформація, яка міститься в системі депозитарного обліку цінних паперів
- неправдиві або неточні дані про суб'єкта господарювання, у тому числі про його товари
- і деякі інші види інформації

Згідно з текстом документу, питання про блокування сайтів може підняти будь-яка фізична або юридична особа (направляє експертам письмове звернення). Але експерти можуть і самі ініціювати перед НКРСИ питання про обмеження доступу до ресурсу. Якщо звернення - до Укргосреестру (стосовно інформаційних сайтів, які не зареєстровані як інформагентства)у нім повинні міститися відомості про цей ресурс.

У письмовому зверненні повинен міститися короткий опис інформації, яка суперечить закону, і відомості про сайт-порушника. До письмових звернень можна додавати роздруковані з Інтернету матеріали (очевидно, маються на увазі скриншоти, які українські нотаріуси завіряти доки не можуть). Експерти можуть висилати виводи в НКРСИ в письмовій або електронній формі (з ЭЦП).

НКРСИ упродовж 7 робочих днів з дня отримання висновків експерта (чи листи з Укргосреестра про незареєстроване інформагентство) приймає рішення про блокування сайту. У рішенні комісії повинні міститися: правові підстави ухвалення рішення, основи для обмеження доступу до сайту. Усі рішення публікуватимуться на сайті Комісії.

Комісія може приймати такі рішення тільки відносно зареєстрованих операторів або провайдерів зв'язку. Рішення набуває чинності в день, коли воно опубліковане на сайті НКРСИ. Оператор зв'язку повинен відключити сайт в той же робочий день, коли рішення було обнародуване на сайті.

Відновити доступ до сайту телеком-компании зможуть тільки в двох випадках:

1) коли експерт (чи Укргосреестр, коли йдеться про інформагентства) відкликав свій вивід
2) коли рішення було оспорене в суді

У ИнАУ закликають держрегулятора не квапитися з розглядом цього документу, так само як і норми про ліцензування інтернет-провайдерів. Терміновий розгляд цих обмежень, на думку галузевої асоціації, "знищить довіру" між ринком і регулятором. У ИнАУ пропонують Комісії відкласти розгляд цього документу до того, як ВР остаточно вирішить питання з Законом про блокування сайтів.

Джерело: AIN.UA.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини