У парламенті зареєстрований законопроект № 4004 стосовно охорони тваринного світу (автори - нардепи Андрій Тягнибок і Микола Томенко), яким передбачені зміни до законів "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство і полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про природно-заповідний фонд України", "Про місцеве самоврядування України", КоАП.
Пропонується заборонити використання для добування об'єктів тваринного світу самострелы, самоловы, петлі. З метою охорони тварин в проекті є і норма про заборону використання пестицидів з діючою речовиною фосфіду цинку; на полюванні забороняється використання газу, диму, струму і тому подібне. Депутати хочуть вказати, що на відстріл сорок не під час мисливського сезону і на добування сойок потрібний дозвіл.
Також планується вводити "сезони тиші" у травні-червні у місцях масового розмноження і вирощування потомства тваринами.
А згідно з пропонованими змінами в КоАП, реклама заборонених знарядь добування об'єктів тваринного або рослинного світу спричиняє за собою накладення штрафу на громадян 50-100 НМДГ, а на посадовців рекламодавця і розповсюджувача реклами 100 - 250 НМДГ. Посилюються і деякі санкції у сфері охорони тваринного світу, а право складати протоколи про админправонарушениях отримає також громадський інспектор з довкілля охорони.
Зміни підготовлені з метою боротьби з браконьєрством, збереження територій природно-заповідного фонду, приведення законів до норм міжнародного екологічного права.
