Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Минсоцполитики надало роз'яснення відносно обліку доплат за чергування вдома при розрахунку лікарняних

22 січня 2014, 11:40
285
0
Реклама

При численні середньої заробітної плати для розрахунку посібника з тимчасової непрацездатності лікарям, які чергують вдома, враховується час, який вони відпрацювали по встановленій нормі робочого часу (робочий день), фактично відпрацьовані на виклик години під час чергування будинку і годинник чергування будинку в половинному розмірі, якщо викликів не було. Такий висновок зробило Минсоцполитики в листі від 31.10.2013 р. № 962/13/155-13.

У листі нагадується, що відповідно до п. 4 Порядки числення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі - Порядок), розрахунковим періодом, за який обчислюється середня зарплата для застрахованих осіб (включаючи осіб, працюючих неповний робочий день (робочий тиждень), є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), передуючих місяцю, в якому настав страховий випадок.

Відповідно до п. 10 Порядку, якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, вказаних в п. 4 Порядки (тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності і пологам, відпустка по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку), або якщо страховий випадок настав в перший день роботи, середня зарплата для розрахунку страхових виплат і оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок засобів працедавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленого працівникові на момент настання страхового випадку.

У випадку якщо середня зарплата (грошове забезпечення) обчислюється відповідно до п. 10 Порядку, среднедневная зарплата (грошове забезпечення) за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30,44), а за один робочий день (година) - на середньомісячну кількість робочих днів (годинника), встановлену на підприємстві (у структурному підрозділі або по індивідуальному графіку роботи).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини