Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про ратифікацію угоди між Україною і Італією про торгове судноплавство

18 грудня 2013, 17:50
144
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 18 грудня, набув чинності Закон від 05.11.2013 р. № 673 - VIIяким ратифікована Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Італійської Республіки про торгове судноплавство.

Так, відповідно до положень документу Угода застосовується на територіях Італії і України, включаючи їх територіальні моря. Положення Угоди поширюються на морські перевезення між Договірними Сторонами і в/з третіх країн і не поширюються на діяльність Договірних сторін у сфері портових послуг (таку як буксирування і лоцманська проводка), каботаж, морське рибальство і судноплавство по внутрішніх водних шляхах (ст. 1 Угоди).

Згідно ст. 4 Угоди кожна Договірна Сторона надає судам, експлуатованим національними судноплавними компаніями іншої Договірної Сторони, у своїх портах таке ж відношення, як і судам під її національним прапором, що включає:

- вільний доступ в порти;

- вхід/вихід в/з портів;

- сплату мит і тарифів, а також оплату послуг порту;

- портові збори і податки;

- використання портового устаткування для завантаження і розвантаження;

- використання портового устаткування і послуг для завантаження і розвантаження відходів;

- посадка і висадка пасажирів, членів екіпажа, а також завантаження і розвантаження вантажів.

Ст. 9 Угод передбачено, що у разі здійснення членом екіпажа судна однієї Договірної Сторони правопорушення на борту цього судна у момент перебування його в територіальному морі держави іншої Договірної Сторони, відповідні органи влади останньої не переслідуватимуть вказаного члена екіпажа, окрім наступних випадків:

- правопорушення, в результаті якого порушується безпека держави, громадський порядок або безпека порту, або порушується національне законодавство у сфері охорони здоров'я, безпеки людського життя на морі, захисту морського середовища, митних і імміграційних процедур;

- наслідки правопорушення поширюються на територію держави, в якій знаходиться судно;

- правопорушення здійснене особами або проти осіб, що не є членами екіпажа, або проти громадян держави Договірної Сторони, на території якої знаходиться судно;

- правопорушення пов'язане з транспортуванням зброї, психотропних речовин або наркотичних засобів;

- за здійснення правопорушення передбачається покарання у вигляді позбавлення волі відповідно до національного законодавства обох Договірних Сторін.

Положення Закону спрямовані на:

- створення надійного міжнародно-правового механізму для реалізації і активізації процесу двосторонніх міждержавних зв'язків між Україною і Італією, а також сприятливих умов для поліпшення транспортних зв'язків між двома країнами;

- законодавче забезпечення розвитку співпраці у сфері торгового судноплавства і налагодження ділових зв'язків між Україною і Італією.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини