Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мининфраструктуры внесло ряд змін в Правила перевезення ж/д транспортом

17 грудня 2013, 17:10
189
0
Автор:
Реклама

C метою поліпшення обслуговування громадян під час користування залізничним транспортом Мининфраструктуры наказом від 17.10.2013 р. № 808 затвердило зміни до Правилам перевезення пасажирів, багажу, грузобагажа і пошта залізничним транспортом.

Так, відповідно до положень наказу, серед іншого, передбачені наступні зміни:

1) п. 1.7 разд. 1 доповнений новими визначеннями термінів "документ на повернення", "документ на послуги" і "посадочний документ", в новій редакції викладені визначення "електронний проїзний (перевізний) документ", "потяги погоджені", "проїзний документ", а термін "єдиний проїзний документ" виключений. Приміром, встановлено, що посадочний документ - візуальна форма електронного проїзного документу, що роздруковується на паперовому носії або зберігається як сукупність електронних даних (на смартфоні, планшеті і т. п.);

2) підкориговані положення п. 2.34 Правив, в якому вказано, що продаж проїзних документів (у тому числі електронних) здійснюється квитковими касами і через інтернет. У новій редакції викладений подп. "б", що передбачає, що за умови замовлення через інтернет електронний проїзний документ на бланку не друкується, а отриманий пасажиром посадочний документ, роздрукований на папері або збережений на електронному носії (мобільний телефон, компактний персональний комп'ютер і т. п.), підтверджує факт сплати засобів пасажиром. Унікальний код, інформація з якого прочитується провідником вагону за допомогою відповідного пристрою або заноситься у відповідну відомість по встановленій формі, підтверджує статус документу (сплачений, використаний, погашений, повернений).

При цьому прізвище і ім'я пасажира в проїзному документі можуть вказуватися із скороченням до 18 знаків (з прочитуванням технічних можливостей автоматизованих систем) (п. 2.35 Правив);

3) на одному бланку проїзного документу оформляється проїзд у безпересадочному сполученні. За бажанням пасажира проїзд з однією пересадкою може бути оформлений на одному бланку проїзного документу.

У разі оформлення проїзних документів з пересадками, у тому числі на одному бланку, квитковий касир зобов'язаний погоджувати з пасажиром інтервал між часом прибуття потягу в пункт пересадки за розкладом і його відправлення з пункту пересадки. За умови оформлення проїзду з пересадкою на одному бланку дата відправлення із станції пересадки має бути не пізніше 10 діб після прибуття потягу на станцію пересадки (не враховуючи дату прибуття) (п. 2.40 Правив);

4) плата за послуги з резервування місць вноситься готівкою в день замовлення або у безготівковому порядку впродовж трьох (раніше - шести) днів (день замовлення не враховується) за кожне замовлене місце незалежно від того, яку кількість місць фактично буде викуплено (п. 4.6 Правив);

5) після посадки пасажирів у вагон і відправлення потягу провідник (стюард) вагону зобов'язаний додатково перевірити наявність і дійсність проїзних документів і погасити їх, не ушкоджуючи надруковану інформацію. Погашення проїзних документівокрім посадочних, здійснюється шляхом відриву шматочка у верхній частині проїзного документу по лінії складання його впоперек.

Погашення проїзного документу, оформленого з пересадкою на одному бланку, під час проїзду на другій ділянці дотримання здійснюється відривом шматочка в нижній частині проїзного документу по лінії складання його впоперек. Погашення проїзних документів може здійснюватися також шляхом компостування проїзного документу відповідним пристроєм.

Погашення посадочних документів не здійснюється (п. 7.9 Правив);

6) у разі припинення поїздки на шляху дотримання пасажир повинен не пізніше однієї години після відправлення потягу пред'явити проїзний документ в пункті продажу проїзних документів станції припинення поїздки для застосування відповідного штемпеля і отримання вартості квитка за непроследованое відстань. Аналогічно проставляється відмітка на проїзних документах, оформлених з однією пересадкою, у тому числі в пунктах пересадки (п. 8.4 Правив);

7) при оформленні додатково одного проїзного документу на перевезення ручної поклажі вказується (замість прізвища і імені) інформація "ручна поклажа 50 кг". При оформленні окремого купе (для перевезення 150 кг) проїзд пасажира оформляється одним проїзним документом, а перевезення ручної поклажі - проїзним документом як для трьох осіб на одному бланку з вказівкою (замість прізвища і імені) "ручна поклажа 150 кг" (абз. 5 п. 15.4 Правив);

8) повернення платежів за проїзні/перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування, може здійснюватися самостійно через інтернет або квиткові каси пунктів продажу. Засоби перераховуються на рахунки платників.

Повернення засобів за електронні проїзні/перевізні документи, збережені на електронних носіях (мобільний телефон, смартфон, планшет і тому подібне), через квиткові каси виконується після їх роздруку на паперовому носії (п. 19.6 разд. 19 Правив).

Якщо пасажир пред'явив до повернення посадочний документ і системою надана відповідь, що цей документ має статус "використаний, погашений, повернений", повернення платежів не здійснюється (п. 21.1 Правив).

Повернення платежів за проїзні документи, оформлені на одному бланку з однією пересадкою, здійснюється на загальних підставах (п. 21.14 Правив).

Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини