За ініціативою аеропортів України Міністерство інфраструктури розробило проект наказу "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту України і Міністерства транспорту і зв'язку України", який передбачає впорядкування механізмів стягнення збору за наднормативну стоянку, у разі, коли авіакомпанія базує свої повітряні судна (ВС) в аеропорту на постійній основі.
Замість авіакомпанії повинні будуть підписати з эксплуатантом аеропорту договір на базування повітряного судна і оплачувати рахунки-фактури згідно цього договору. Нормативний час стоянки ВС складає 3 години і не залежить від максимальної злітної маси.
Відмітимо, що збір за наднормативну стоянку не стягується у наступних випадках:
- якщо затримка авіарейсу сталася з вини эксплуатанта аеропорту або аеродрому;
- у разі, якщо перебування ВС на території аеропорту здійснюється на підставі договору на виділення місця для базування ВС, ув'язненого між авіаперевізником і эксплуатантом аеропорту;
- в період виконання регламенту технічного обслуговування ВС або знаходження ВС в ангарі на території аеропорту;
- при виконанні рейсів під буквою "А".
Враховуючи вищесказане, Держпідприємництво підтримало відповідний проект наказу. Документ розроблений також з метою приведення зборів аеропортів у відповідність зі світовою практикою і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації.
Джерело: Держпідприємництво.
