Кабмін постановою від 04.12.2013 р. № 890 ствердив:
- Порядок ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачений екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, і транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати вказаного податку;
- Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади відносно обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Так, Порядок ведення реєстрів транспортних засобів визначаєщо реєстри створюються з метою накопичення, зберігання, контролю за достовірністю інформації про видачу по місцю реєстрації транспортного засобу дубліката довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів власникові транспортного засобу у разі їх втрати або псування.
При цьому передбачено, що дублікат довідки видається безкоштовно центром надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, Державтоінспекції. Утримувачем реєстрів є департамент Державтоінспекції, що здійснює їх ведення.
Миндоходов, виробники і суб'єкти господарювання, що реалізовують транспортні засоби на внутрішньому ринку, за результатами видачі довідок про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів подають департаменту Державтоінспекції реєстри виданих довідок щодоби до 24 години.
Запис в реєстрах містить наступні відомості:
- серія і номер довідки, дата її видачі; найменування суб'єкта господарювання або органу, що видав довідку; код платника податків згідно ЄДРПОУ (податковий номер) або реєстраційний номер облікової картки платника (серія і номер паспорта для фізичних осіб, які із-за своїх релігійних переконань відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) податків особи, що отримала довідку;
- номер митної декларації; марка і модель транспортного засобу; номери двигуна, шасі (рами), кузова; VIN (міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу); код згідно УКТЗЕД; об'єм двигуна; повна маса транспортного засобу; ставка екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів; відмітка про сплату або звільнення від сплати такого податку з вказівкою основи для звільнення від його сплати відповідно до Податкового кодексу України.
Ведення реєстрів передбачає:
1) внесення Миндоходов, виробниками і суб'єктами господарювання, що реалізовують транспортні засоби на внутрішньому ринку, інформації в реєстри;
2) пошук відомостей в реєстрах;
3) надання інформації з реєстрів.
Ведення реєстрів здійснюється за допомогою технічних і програмних засобів, що забезпечують формування електронної довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Інформація, що вноситься в реєстри, формується на підставі даних, вказаних в довідці про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади визначає процедуру взаємодії Миндоходов і МВС під час обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Метою взаємодії є забезпечення реалізації вимог Податкового кодексу України в частині сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або звільнення від сплати вказаного податку.
Суб'єкти обміну інформацією здійснюють такий обмін в електронній формі за допомогою інформаційно-телекомунікаційних засобів. Миндоходов забезпечує щодоби до 24 години внесення в реєстри інформації про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Надання доступу до реєстрів в режимі пошуку, перегляду, копіювання і роздруку відомостей здійснюється безкоштовно.