Підприємства паливно-енергетичного комплексу, ЖКГ, АПК, фармацевтичного ринку і ринку продуктів харчування найчастіше потрапляють у поле зору Антимонопольного комітету України (далі - АМКУ). Суми штрафів обчислюються десятками і нерідко - сотнями тисяч гривен.
Але щороку АМКУ коригує напрями своєї діяльності. Це можна побачити по його річних звітах. Цього року увага АМКУ була також зосереджена на підключенні об'єктів житлового будівництва до інженерних мереж тепло-, электро-, газо-, водопостачання, лікарських засобів, адміністративних і супутніх ним послуг, послуг з вивезення сміття, оренда землі. Наприклад, днями оштрафовані "Сумыоблэнерго" на 500 тыс.грн. за зловживання антимонопольним положенням.
"Говорячи про сфери діяльності, де бізнес повинен підготуватися до зустрічі з АМКУ і почати вивчати конкурентне законодавство, потрібно враховувати, що є планова діяльність, а є необхідність реагувати на виклики, про які заздалегідь не відомо. Можуть поступити заяви про порушення в сферах, які не були у полі зору АМК, і він повинен буде на них реагувати"- коментує Олександр Вознюкрадник ЮФ "Астерс", один з ведучих в Україні фахівців з питань антимонопольного права.
Які сфери контролю АМКУ вибере в 2014 році, поки не відомо. Також доки офіційно не відомо, чи побитий в 2013-му рекорд попереднього року, коли АМКУ виписав компаніям штрафи на 814,7 млн. грн. В той же час, очевидно, що ринків, на яких в Україні існують проблеми з точки зору якісної конкуренції, вистачає, вистачить не на один рік роботи.
19 грудня 2013 р. у Києві відбудеться практикум "Лабіринти антимонопольного законодавства : як не стати порушником. Практика, тенденції, прогнози". Захід організований Всеукраїнською мережею практикумів компанії ЛІГА :ЗАКОН для корпоративних юристів з метою надання корисної практичної інформації і тлумачення законодавчих нюансів у взаєминах АМКУ і бізнесу. Участь в нім візьмуть представники провідних українських і міжнародних компаній.
Читайте також: "5 питань експертові за антимонопольним законодавством"