Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Трудові конфлікти, звільнення і просочування інформації : анонс практикуму ЛІГА :ЗАКОН

9 грудня 2013, 14:08
161
0
Реклама

Половина офісних працівників забирають з собою корпоративну інформацію, коли міняють роботу, 40% мають намір використовувати її на новому місці і в результаті цінна інформація потрапляє до рук конкурентів. Такі результати дослідження, проведеного The Ponemon Institute в Сполучених Штатах, Великобританії, Франції, Бразилії, Китаї і Кореї.

У сусідній Росії в 99% випадків просочування інформації відбуваються фактично безкарно, лише у виключно окремих випадках (менше 1%) інсайдерів притягають до карної відповідальності. Згідно з дослідженням Zecurion Analytics, найбільш цінними категоріями інформації в корпоративному середовищі, на думку офісних працівників, являються персональні дані співробітників і клієнтів (в сумі 28%), а також інформація про угоди і договори (16%).

Україна не стала виключенням. На сьогодні серед українських компаній досить поширені випадки, коли співробітник, звільняючись, відносить з собою інформацію працедавця. Наприклад, документи, бази цих клієнтів і ін. Так, менеджери по продажах відносять напрацьовані його відділом бази реальних і потенційних клієнтів, секретарі і HR- фахівці - договори, документи топ-менеджменту і, відповідно, кадрову інформацію. У сфері інформаційних технологій зустрічаються крадіжки програмного коду.

Безумовно, такий витік конфіденційних даних, крадійство інформації колишніми або нинішніми співробітниками несе серйозну небезпеку для компанії. Зокрема, комерційна інформація, інформація про клієнтів, умови співпраці і тому подібне може потрапити в руки конкурентів, що поставить під удар увесь бізнес компанії. Або ж, у разі розголошування такої інформації, буде підірваний імідж і репутація компанії. Наприклад, очевидні наслідки розголошування інформації про стосунки компанії з кредиторами, постачальниками та ін.

Щоб не опинитися в такій ситуації, фахівці радять контролювати несанкціонований доступ і використання інформації, обмежити доступ до значущої інформації паролями. Зокрема, до баз з контактами вип-клиентов, внутрішнім документам топ-менежмента. Одним з простих, але в той же час ефективних заходів, є підписання угоди про нерозголошування конфіденційної інформації або комерційної таємниці (NDA).

***

21 січня 2014 р. Всеукраїнська мережа практикумів ЛІГА :ЗАКОН проводить бізнес-практикум "Трудові конфлікти в сучасній компанії: уникнути, вирішити, запобігти наслідкам"у рамках якого мова піде про захист комерційної інформації при звільненні співробітника. 

Практикум орієнтований на власників, менеджерів вищої і середньої ланки, юристів, HR- директорів і фахівців компаній, в чиї обов'язки входить вирішення питань, пов'язаних з трудовим законодавством. Участь в нім дозволить отримати рекомендації по запобіганню трудовим конфліктам і зниженню ризиків їх виникнення, ознайомитися з тенденціями  у розгляді трудових суперечок в суді. Буде зроблений аналіз найбільш типових трудових суперечок за останні 5 років, аналіз судової практики по найбільш поширених категоріях трудових суперечок, будуть розглянуті особливості трудових суперечок з Топ-менеджментом компанії та ін.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини