У зв'язку з виникненням в судовій практиці деяких питань, пов'язаних з обліком господарськими судами України правових позицій, викладених в роз'ясненнях президії Вищого арбітражного суду України і президії Вищого господарського суду України, ВХСУ у своєму информационнои листі від 28.11.2013 № 01-06/1702/2013 звернув увагу на наступне.
Правові позиції, які викладені в роз'ясненнях президії ВХСУ в течію 1992-2009 років, враховуються господарськими судами України у вирішенні суперечок, якщо вони узгоджуються з нормами законодавства України, діючого на якийсь час розгляду конкретних справ, і з действующими постановами пленуму ВХСУ.
В той же час, у Вищому господарському суді України триває робота з підготовки і прийняття постанов пленуму з питань практики застосування норм матеріального і процесуального права.
Джерело: ВХСУ.
Читайте також про вчорашній засіданні секції першої і другої судових палат Науково-консультативної ради при ВХСУ: Суддів госпсудів чекають роз'яснення про корпоративні спори.