У листі від 31 жовтня 2013 року № 31-08410-07-27/31749 Мінфін розповів про віддзеркалення у бухгалтерському обліку окремих операцій по обліку облігацій.
Роз'яснено, що згідно Положенню (стандарту) бухгалтерського обліку 13 "Фінансових інструментів" (далі - П(С) БУ 13) фінансовий інструмент - це контракт, який одночасно призводить до виникнення (збільшенню) фінансового активу у одного підприємства і фінансового зобов'язання або інструменту власного капіталу у іншого.Фінансовий актив або фінансове зобов'язання відбивається у балансі, якщо підприємство є стороною-укладачем угоди відносно фінансового інструменту.
Фінансові інструменти спочатку оцінюють і відбивають за їх фактичною собівартістю, що складається із справедливої вартості активів, зобов'язань або пайових інструментів, наданих або отриманих в обмін на відповідний фінансовий інструмент, і витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням або вибуттям фінансового інструменту (комісійні, збори і платежі при передачі цінних паперів і тому подібне).
Відповідно до пункту 31 П(С) БУ 13 на кожну наступну після визнання дату балансу фінансові зобов'язання оцінюються за амортизованою вартістю, окрім фінансових зобов'язань, призначених для перепродажу.
Згідно з пунктом 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрат" витрати відбиваються у бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань.
Сума амортизації дисконту емітованих облігацій нараховується одночасно з нарахуванням відсотка, підмета сплаті відповідно до умов випуску облігацій, і відбивається у складі інших фінансових витрат з одночасним збільшенням балансової вартості відповідних зобов'язань. При нарахуванні амортизації на суму дисконту враховуються умови випуску облігацій і термін їх погашення.