Генеральна прокуратура Україна перевірила ДАІ. За результатами розгляду представлення ГПУ Міністерством внутрішніх справ порушення усунені, до відповідальності притягає 7 посадовців, повідомив заступник начальника Головного управління - начальник управління правозахисної діяльності, протидії корупції і злочинності у сфері транспорту Артем Еременко.
Під час перевірки дотримання вимог Закону України "Про адміністративні послуги" в діяльності Департаменту Державної автомобільної інспекції МВС було виявлено таке правопорушення як неприведення у відповідність з вимогами вказаного Закону підзаконних нормативно - правових актів, регулюючих порядок надання адміністративних послуг.
"Уопреки вимогам законодавства плата за надання админуслуг в окремих випадках вносилася суб'єктами звернення не единоразово за увесь комплекс дій і рішень, включаючи вартість бланків, експертиз, отримання виписок з реєстрів і тому подібне, а окремо за кожну дію. Як результат, вказані засоби перераховувалися до різних бюджетів", - пояснив він.
Так, при наданні послуг, пов'язаних з видачею бланків, суб'єктами звернення додатково оплачується вартість цих бланків. Хоча це суперечить вимогам вказаного Закону.
Це привело до того, що в цілому в першому півріччі 2013 р. Державтоінспекцією до спеціального фонду державного бюджету перераховано 245 млн грн., отриманих за бланки. Хоча ці засоби повинні були поступити до загального фонду держбюджету.
А. Еременко звернув увагу, що не приведені у відповідність з вимогами Закону про админуслугах відомчі накази, що встановлюють переліки документів, необхідних для отримання адміністративних послуг, оплата і терміни їх надання, перелік підстав для відмови.
Державтоінспекцією своєчасно нормативно не врегульована процедура державної акредитації закладівщо здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, і тому належний державний контроль у сфері безпеки дорожнього руху за їх діяльністю не здійснювався.
Окрім цього, порушуються положення Закону про заборону вимагати від суб'єкта звернення непередбачених законодавством документів і інформації. Наприклад, у разі угону автомобіля власник має намір і надалі використовувати його ідентифікаційний номерний знак, то для того, щоб отримати укладення про таку можливість, йому треба було подати довідки про факт незаконного заволодіння і перебування в розшуку транспортного засобу і тому подібне. У разі, коли автомобіль знаходився в ДТП - довідку про дорожно - транспортній події. Хоча насправді ці документи і так знаходяться у розпорядженні ДАІ, пояснив пан Еременко.
За інформацією Генпрокуратури.