Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Визначений порядок застосування податкової запоруки органами прибутків і зборів

19 листопада 2013, 09:54
211
0
Автор:
Реклама

Миндоходов наказом від 10.10.2013 р. № 572 затвердило Порядок застосування податкової запоруки органами прибутків і зборів, дія якого поширюється на платників-фізосіб (резидентів і нерезидентів), юрособ (резидентів і нерезидентів) і їх відособлені підрозділи, оподаткування, що мають, одержуючі (передавальні) об'єкти, або що здійснюють діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування відповідно до Податкового кодексу або податкових законів, і на яких покладений обов'язок по сплаті податків, зборів, платежів згідно НК.

Так, право податкової запоруки виникає у випадку:

- несплати в терміни, встановлені НК, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків в податковій декларації, - з дня, що йде за останнім днем зазначеного терміну;

- несплати в терміни, встановлені НК, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної органом прибутків і зборів, - з дня виникнення податкового боргу.

День виникнення права податкової запоруки визначається на підставі даних інформаційної системи, яка ведеться органами прибутків і зборів відповідно до законодавства.

Право податкової запоруки поширюється на будь-яке майно платника податківщо знаходиться в його власності (господарському веденні або оперативному управлінні) в день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, окрім випадків, передбачених п. 89.5 ст. 89 разд. II Кодексу, а також на інше майно, на яке платник податків придбає право власності в майбутньому. У випадку якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова запорука, являється менше суми податкового боргу платника податків, право податкової запоруки поширюється на таке майно.

Право податкової запоруки не поширюється на майно, певне подп. 87.3.7 п. 87.3 ст. 87 разд. II НК, на іпотечні активи, що належать емітенту і що є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою прибутковістю, на грошові прибутки від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань по цьому випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою прибутковістю, а також на склад іпотечного покриття і грошові прибутки від нього до повного виконання емітентом зобов'язань по відповідному випуску звичайних іпотечних облігацій. При цьому право податкової запоруки не застосовуєтьсяякщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти не оподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Повідомлення про виникнення права податкової запоруки міститься в податковій вимозі, що направляється платникові податків відповідно до вимог ст. 59 розділу II НК.

Крім того, Порядок передбачає наступні законодавчі процедури:

- опис майна, на яке поширюється право податкової запоруки;

- державна реєстрація податкової запоруки;

- узгодження операцій із заставленим майном;

- припинення податкової запоруки.

Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини