Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

15 листопада 2013, 12:45
194
1
Автор:
Реклама

1. З 12 листопада митний транзит через деякі українські області в РФ здійснюється без книжок МДП

Міністерство прибутків і зборів рекомендує перевізникам при плануванні вантажопотоків через митні пости Сумської, Харківської і Чернігівської областей і підготовці відповідної документації врахувати зміни російською стороною правил транзиту.

Зокрема, за інформацією Федеральної митної служби Російської Федерації, з 00.00 12 листопада (за місцевим часом) в митних органах, підлеглих Центральному митному управлінню, почали робитися заходи, спрямовані на забезпечення дотримання митного транзиту товарів, що ввозяться на територію Митного союзу. Зокрема, буде скасована дія книг міжнародних договірних перевезень (МДП). Замість них будуть застосовуватися інші види забезпечення митного транзиту. З 19 листопада 2013 р. відповідні заходи реалізовуватимуться також в Псковській, Себежской і Кингисеппской митницях Північно-західного митного управління, а з 1 грудня 2013 р. - на усій території РФ.

2. Затверджений порядок проведення спільних перевірок бізнесу контролюючими органами і органами финконтроля

Постановою Кабміну № 805 передбаченощо планування перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів, що проводяться для забезпечення своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків (зборів, платежів), здійснюється щокварталу контролюючими органами і органами державного фінансового контролю.

Коли контролюючими органами і органами державного фінансового контролю планується проведення в звітному періоді перевірок одного і того ж суб'єкта господарювання, такі перевірки проводяться вказаними органами одночасно.

У разі виявлення органом державного фінансового контролю в ході проведення планової виїзної ревізії фактів, які можуть свідчити про порушення вимог податкового або іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи, інформація про такі факти подається відповідному контролюючому органу.

3. Україна стане провайдером Європейського Бізнес Реєстру

Найближчим часом Україна стане провайдером інформації Європейського Бізнес Реєстру. За словами голови Державної реєстраційної служби України Дмитра Вороны, це означає, що у країн - членів ЕБРякі є дистриб'юторами інформації можна буде отримати дані про українські підприємства з Єдиного держреєстру юрособ і фізосіб- підприємців.

Д. Ворона відмітив, що віднині європейський бізнес зможе отримувати інформацію про українських колег, що дасть можливість вітчизняним бізнесменам бути прозорішими, відкритими. Це, у свою чергу, підвищить довіру європейців до України, до наших держорганів і бізнесу.

4. Госфинмониторинг нагадав про обов'язки нотаріуса як суб'єкта первинного финмониторинга

Госфинмониторинг в листі № 3028/0340-07-3 нагадує нотаріусам, як суб'єктам первинного финмониторинга, наступне:

- нотаріуси виконують обов'язки суб'єкта первинного фінансового моніторингу, якщо вони беруть участь в підготовці і здійсненні правових угод, визначених нормами Закону "Про попередження і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму";

- нотаріус, як суб'єкт финмониторинга, повинні зберігати документи впродовж п'яти років у разі, якщо позначена в них фінансова операція підлягає фінансовому моніторингу. У іншому випадку документи не зберігаються;

- тільки у разі, коли інформація про фінансову операцію не підпадає ні під одно із законодавчих підстав, така інформація в Реєстр суб'єкта первинного фінансового моніторингу не вноситься;

- перелік необхідних заходів для додаткового вивчення клієнтів, що характеризуються підвищеною мірою ризику, може бути доповнений суб'єктом первинного фінансового моніторингу самостійно з урахуванням специфіки його діяльності;

- інформація подається в Госфинмониторинг у разі наявності достатніх підстав підозрювати, що фінансова операція пов'язана з легалізацією (відмиванням) прибутків, отриманих злочинним шляхом та ін.

5. Миндоходов поділилося своєю думкою про презумпцію правомірності рішень платника податку

Миндоходов в листі № 11165/6/99-99-15-05-15 повідомляєщо індивідуальний характер податкової консультації, певний п. 52.2 ст. 52 Податкові кодекси, передбачає її використання виключно платником податків, якому надана така консультація.

Таким чином, Міністерство приходить до висновку, що інформація відносно застосування органами влади норм, регулюючих неоднозначне трактування прав і обов'язків, може бути надана суб'єктові господарювання відносно конкретної ситуації, що виникла у суб'єкта господарювання.

6. НКЦБФР міняє правила на ринку цінних паперів

НКЦБФР допрацювала вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів. Відповідне рішення було прийняте на черговому засіданні Комісії, що відбулося 5 листопада. Документом передбачено поширення вимоги про розкриття інформації на міжнародні фінансові організації, цінні папери яких розміщені на території України, на емітентів акцій і облігацій підприємств, що знаходяться в лістингу і у біржовому списку організатора торгівлі, а також про розкриття тих даних, які міститися в проспекті емісії цінних паперів і звіті про результати розміщення таких цінних паперів емітентами.

Крім того, Комісія вирішила, де готуватимуть фахівців фондового ринку, що займаються бухобліком і аудитом, схваливши проект рішення "Про визначення методичного центру з питань бухгалтерського обліку на фондовому ринку" на черговому засіданні регулятора. Таким Центром визначений Інститут розвитку фондового ринку Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

7. Якщо податкова відмовила в прийомі декларації, підприємець має право подати скаргу, - Миндоходов

Миндоходов в листі № 3994/6/99-99-11-01-15 нагадалощо згідно пп. 49.12.1 і 49.12.2 п. 49.12 ст. 49 НК у разі діставання відмови органу державної податкової служби в прийомі податкової декларації платникам податків дано право представити податкову декларацію і сплатити штраф у разі порушення терміну її представлення або оскаржити рішення органу державної податкової служби в порядку, встановленому ст. 56 НК.

В той же час у разі порушення посадовцем органу державної податкової служби ст. 49 НК платник податків може подати заяву відносно такого порушення на підставі якого в обов'язковому порядку проводиться службове розслідування відповідно до закону. За результатами такого розслідування винен посадовець органу державної податкової служби притягується до відповідальності згідно із законом (п. 49.14 ст. 49 НК).

Якщо у встановленому законодавством порядку буде виявлений факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовцем) в прийомі податкової декларації, остання вважається прийнятою в день її фактичного отримання органом державної податкової служби (п. 49.13 ст. 49 НК).

8. Примусово відправляти працівників у відпустку без збереження зарплати - незаконно

Минсоцполитики в листі № 416/13/116-13 нагадуєщо примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю, за що працедавець має притягати до відповідальності. Міністерство роз'яснило, що відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку, і відпустка без збереження заробітної плати за угодою сторін (ст. 26 Закону) надаються тільки за бажанням працівника, а не за ініціативою працедавця.

Міністерство також радить не забувати, що функції державного контролю за дотриманням законодавства про працю, в т. ч. про відпустки, здійснює Державна інспекція України з питань праці і її територіальні органи, в які працівники мають право звернутися за захистом своїх трудових прав.

При цьому звільненому працівникові має бути компенсована невикористана додаткова відпустка. Так, згідно ст. 24 Закону "Про відпустки" у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за усі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, що мають дітей. У разі перекладу працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані їм дні щорічних відпусток по його бажанню має бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник. Про це нагадало Минсоцполитики в листі № 807/13/155-13.

9. Тіньові прибутки пропонують легалізувати за плату в 1 % від їх вартості

У ВР зареєстрований законопроект про легалізацію прибутків юридичних і фізичних осіб (№ 3509). Документом пропонується юрособам, створеним громадянами України або з їх участю, а також фізособам - громадянам України легалізувати прибутки, отримані суб'єктом їх легалізації у будь-який час до уявлення декларації про прибутках, з яких не були сплачені встановлені законодавством України податки, збори (обов'язкові платежі).

Згідно з проектом суб'єкт легалізації подає в Мінюст декларацію про прибутки, які легалізувалися. Мінюст впродовж 10 робочих днів після прийняття декларації і документів до неї оформляє і видає державне свідоцтво про легалізацію прибутків. Таке свідоцтво не є документом про право власності на відповідні об'єкти, а за його видачу стягується плата у розмірі одного відсотка від вартості усіх прибутків, які легалізувалися в день подачі відповідної декларації. Суб'єктові легалізації, що подав відповідну декларацію, держава гарантуєщо впродовж періоду здійснення легалізації і надалі проти нього не збуджуватиметься кримінальна справа, не буде почато провадження у справі про админправонарушении на підставі порушення податкового або іншого законодавства у зв'язку з отриманням задекларованих прибутків, які легалізувалися.

Автор законопроекту припускає, що прибутки від плати за видачу посвідчення про легалізацію прибутків за приблизними оцінками складуть лише в рік легалізації близько 3 - 3,5 млрд. грн.

10. Діє Закон про особливості здійснення інвестиційної діяльності в Криму

9 листопада вступив в силу Закон № 639 - VIIяким визначені особливості здійснення інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим, як невід'ємній частині України. Метою Закону є створення умов для комплексного і збалансованого розвитку АРК шляхом забезпечення ефективного використання ресурсного потенціалу, залучення інвестицій і оптимального здійснення інвестиційної діяльності.

Закон свідчить, що інвестиційна діяльність на території Криму здійснюватиметься на принципах добровільності здійснення інвестицій, рівноправ'я інвесторів, невтручання органів держвлади і т. д.

Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте в нашому попередньому матеріалі.

Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН і на сайті ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини