"Найбільше фактів правопорушень у сфері ЖКГ було виявлено при встановленні тарифів на комунальні послуги для населення" - повідомила під час брифінгу начальник Головного управління захисту прав і свобод громадян і інтересів держави, протидії корупції і злочинності у сфері транспорту Ірина Зарубинская.
Зокрема, вона розповіла про випадки, коли приватні суб'єкти господарюванняякі надають житловий - комунальні послуги, самовільно встановлюють такі тарифи. Тоді як відповідно до законодавства, таке право надане виключно органам місцевого самоврядування.
В якості прикладу пані Зарубинская вказала на правопорушення, яке допустили посадовці одного з ТОВ, самовільно затвердивши тариф для свого гуртожитку. І в результаті, його жителі безпідставно переплатили за зміст будинки в 2011-2012 роках майже 350 тисяч гривен. Прокуратура відреагувала на цей факт і відносно вказаних посадовців було відкрито карне виробництво - Деснянський райвідділ міліції проводить досудове розслідування.
Аналогічним правопорушенням, в результаті якого жителі будинку переплатили майже 400 тисяч гривен, є дії посадовців ТОВ, які також самовільно встановили тарифи, що значно перевищили тарифи, визначені КМДА. Відносно вказаних осіб також відкрито карне виробництво і Печерським райвідділом міліції проводиться досудове слідство.
Також у сфері ЖКГ виявлені такі порушення, як неукладення додаткових угод для розрахунків за теплову енергію; розтрата кредитних і бюджетних коштів, виділених на розвиток ЖКГ сфери; неналежний зміст люкового господарства, ін.
В цілому за результатами прокурорських перевірок у сфері ЖКГ відшкодовано майже 112 млн. гривен розпочато 43 карні виробництва, на усунення виявлених порушень внесено 340 представлень, за результатами їх розгляду 119 посадовців органів державної влади і місцевого самоврядування притягає до відповідальності, скасовано 27 незаконних рішень.
За інформацією Генпрокуратури.