Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відбувся семінар для молодих юристів, що практикують у сфері міжнародного арбітражу

14 листопада 2013, 16:02
801
1
Реклама

13 листопада 2013 року Форум молодих арбітрів Міжнародної торгової палати (ICC Young Arbitrators Forum) і ЮФ "Василь Кисиль і Партнери"напередодні міжнародної конференції "KIЕV ARBITRATION DAYS 2013", провели семінар для молодих юристів, що практикують у сфері міжнародного арбітражу, на тему "Треті особи" в міжнародному арбітражі".

Спеціальним гостем семінару був д-р Марк Блессинг (Dr. Marc Blessing)Bar & Karrer AG (Швейцарія), сертифікований арбітр Англійського Королівського інституту арбітрів (CIArb), почесний президент Швейцарської арбітражної асоціації, професор, що регулярно читає лекції у рамках програм магістратів правознавства і підприємницького права в університетах Цюріха і Санкт-Галлена.

Під час своєї доповіді на тему "Арбітражна угода і треті особи" д-р Блессинг відмітив, що контракт зобов'язує тільки сторін, що підписали його, і ця вимога відома як "приватний характер договірного зв'язку" (privity of contract). За словами експерта, ця точка зору сприймається дуже серйозно в усіх юрисдикціях. Але, все-таки, часто починає діяти поняття принципу сумлінності, який може сприяти або перешкодити розширенню сфери двосторонньої арбітражної обмовки і її застосуванню до так званих третіх сторін (незалежно від того, підписала ця сторона арбітражну угоду або договірні арбітражні обмовки), що "не підписали".

Марк Блессинг розповів про поширенні арбітражної обмовки на сторін, які її не підписуваливикористовуючи приклади з власної практики. Зокрема, він порушив питання, як притягнути в арбітражний процес третю зацікавлену сторону, гаранта по зобов'язаннях або фінустанову, осіб, які стоять за спільними, офшорними підприємствами, держава при спорі з держкомпанією, і в інших випадках.

У арбітражі важливо не лише те, хто правий, а і те, хто винен. "Якщо ви не враховуватимете людський чинник, то ніколи не проведете успішний арбітраж"- заявив професор.

Після виступу Марка Блессинга відбулася панельна дискусія, модератором якої виступив професор д-р Річард Крайндлер (Prof. Dr. Richard Kreindler)Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP (Німеччина), а спікерами - Хосе Рикардо Ферис (Jose Ricardo Feris)Міжнародний арбітражний суд Міжнародної торгової палати (Франція), Марія ГриценкоSkadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP (Великобританія), Олексій ФилатовЮФ "Василь Кисиль і Партнери", і Ірина НазароваЮФ ENGARDE.

З 2012 року діє новий арбітражний регламент ICC в якому передбачено залучення додаткових сторіннагадав Хосе Ферис. Необхідно подавати заяву про арбітраж проти додаткової сторони, але остання повинна надати відповідь на таку заяву. Також, згідно з регламентом ICC, передбачено арбітражне виробництво з множинністю сторін, а при множинності договорів вимоги можуть бути пред'явлені в одному арбітражному виробництві.

У свою чергу, Олексій Филатов відмітив, що у МКАС при ТВП України також є можливість залучення третіх сторін в арбітражному процесіщо і практикується.

Важливим питанням є можливість розгляди суперечки в арбітражі, якщо сторони не підписали арбітражну угоду. За словами Ірини Назаровой, виходячи зі світової практики, арбітраж може розглянути суперечку, наприклад, у разі, якщо сторони не підписали арбітражну угоду або арбітражну обмовку, але в процесі свого ділового листування домовилися про те, що така суперечка розглядатиметься в комерційному арбітражі.

Говорячи про приведення у виконання арбітражних рішень проти сторони, що не підписала арбітражну угоду, И. Назарова призналася, що це зробити непросто, а в Україні - неможливо. Тому вона порадила сторонам підписувати арбітражна угода у письмовій форміщоб потім не було проблем з визнанням арбітражного рішення і його виконанням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини