Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посадовці сільгоспінспекцій застосовують старі закони і не стежать за сплатою штрафів, - ГПУ

13 листопада 2013, 09:03
387
0
Автор:
Реклама

За результатами розгляду представлення Генпрокуратури по усуненню порушень вимог законодавства до Держінспекції сільського господарства до відповідальності притягають 23 посадовці, у тому числі 15 керівників територіальних органів інспекції (один з них звільнений) і 8 посадовців центрального апарату.

Основою для цього стало те, що при притягненні громадян до адміністративної відповідальності допускаються істотні порушення їх конституційних прав.
"У діяльності переважної більшості інспекцій порушуються вимоги закону при складанні протоколів про адміністративні правопорушення. Також в постановах у справах про админправонарушении допускається посилання на недійсні нормативні акти"- С. Мотрич. Як приклад начальник відділу привів дії посадовців інспекції в Житомирській області, які у 60 нинішніх постановах, обгрунтовували свої повноваження недіючими на сьогодні нормами законодавства.

В ході перевірок було встановлено, що посадовцями інспекції не вирішувалися питання про відшкодування шкоди, заподіяної адміністративними правопорушеннями. "Зокрема, такі правопорушення були зафіксовані в Києві, де при встановленні збитку протягом цього року не було складено 67 протоколів про порушення правил використання земель і 19 протоколів самовільного заняття земельної ділянки. Як наслідок, правові підстави для стягнення збитку, заподіяного цими правопорушеннями, витекли"- повідомив пан Мотрич.

Подібні порушення виявлені в діяльності інспекцій у Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Полтавській областях і місті Севастополі.

Окрім цього, неналежно здійснюється контроль за виконанням постанов про накладення адміністративного стягнення. Так, з накладених територіальними органами адміністративних штрафів в сумі 1,5 млн грн. добровільно сплачено менше 1 млн грн. "Наприклад, рівень оплати штрафів в Інспекції в м. Севастополі складає лише 33 % "- додав він.

В той же час територіальні органи не забезпечують своєчасну передачу постанов для їх примусового виконання. Порушення вимог законодавства при напрямі постанови про накладення адміністративного стягнення для примусового виконання мали місце у Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Черкаській, Тернопільській і ряду інших областей.

Серед правопорушень, виявлених під час перевірки, прокурор розповів і про те, коли штраф платить не особу, що зробила адміністративне правопорушення, а підприємство, на якому воно працює. По словах С. Мотрича такі факти виявлені в діяльності посадовців інспекцій у Волинській, Рівненській, Миколаївській, Харківській і Чернівецькій областях.

Також були встановлені і порушення вимог законодавства при видачі сертифікатів якості зерна і продуктів його переробки. Зокрема, таке правопорушення було зафіксоване в Одеській області, де посадовці обласної Госсельхозинспекции незаконно відмовили у видачі сертифікату якості зерна і продуктів його переробки, внаслідок чого однією з компаній нанесений матеріальний збиток у розмірі більше 600 тисяч гривен. Прокурор додав, що відносно вказаних осіб розпочато карне виробництво.

Такі правопорушення при видачі сертифікатів встановлені в діяльності інспекцій в Луганській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях і м. Києві.

Підсумовуючи Сергій Мотрич повідомив, що в цілому по документах реагування органів прокуратури поточного року до дисциплінарної відповідальності притягає 320 посадовців органів інспекції.

За інформацією Генпрокуратури.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини